Česká republika a Polsko budou od září chránit vzdušný prostor Slovenska


Ochrana vzdušného prostoru Slovenska nebude územně rozdělena mezi Českou republiku a Polsko, ale bude prováděna souběžně.

Řekl to mluvčí slovenského ministerstva obrany: Martina Koval Kakáčíková, Slovensko, Polsko a Česká republika 27. srpna uvedly, že dokumenty o společném zabezpečení vzdušného prostoru budou podepisovány od září letošního roku.

„Ze základen umístěných v obou zemích budou startovat polské a slovenské stíhačky a letouny se vrátí na své základny v Polsku a České republice.“ TASR to řekla Koval Kakaschyková. V případě potřeby mohou polská nebo česká letadla přistávat na záložních letištích na Slovensku.

Obrana slovenského vzdušného prostoru nebude podle mluvčího slovenského ministerstva obrany územně rozdělena mezi Českou republiku a Polsko, ale bude probíhat souběžně. Díla proto podle konkrétní situace provede česká nebo polská strana.

Česká republika a Polsko budou chránit slovenské nebe do doby, než budou dodány nové stíhačky F-16 objednané Slovenskem, které nahradí současné stíhačky MiG-29. S největší pravděpodobností se poslední lety slovenských letounů MiG uskuteční u Bratislavy během Slovenských mezinárodních leteckých dnů (SIAF) plánovaných na 27. a 28. srpna.


READ  Šéf vojenské skupiny během své návštěvy Prahy potvrzuje solidaritu NATO s Českou republikou

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.