Česká republika a Indie přijímají strategické partnerství v oblasti inovací

Česká republika a Indie přijímají strategické partnerství v oblasti inovací

Předsedové vlád ČR a Indie Petr Fiala a Narendra Modi přijali 10. ledna společné prohlášení o strategickém partnerství mezi ČR a Indií v oblasti inovací. Rozhodnutí bylo přijato poté, co se oba premiéři setkali v Gandhinagaru v Indii na okraj pulzujícího globálního summitu v Gudžarátu.

Ve společném prohlášení se obě strany dohodly na posílení inovačního dialogu v klíčových oblastech česko-indické spolupráce. Kromě zvýšení spolupráce mezi univerzitami, aplikovaného výzkumu nebo vědecké mobility se nově schválené strategické partnerství zaměří na inovativní projekty a partnerství v oblasti obchodu, obranné průmyslové spolupráce, kybernetické bezpečnosti, environmentálních technologií, energetiky, zdravotnictví a dalších agend společného zájmu. .

Od navázání diplomatických styků mezi oběma zeměmi v roce 1947 se Indie stala jedním z nejvýznamnějších tradičních partnerů České republiky v Asii. Indie byla také zmíněna jako klíčová země v rámci priority prohlubování spolupráce s demokratickými partnery v indo-pacifickém regionu, a to jak v programovém prohlášení vlády ČR, tak ve strategii spolupráce ČR s indopacifickým regionem, kterou přijal Česká vláda v září 2022.

READ  PricewaterhouseCoopers oznamuje novou strategii: The New Equation

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *