Shiffrinová vyhrála titul Světového poháru ve slalomu, musí počkat na rekord

Zavrtění hlavou, zamračené rty – ale pak se všichni usmějí.

Michaela Schiffrinová Rychle přijala pozitiva poté, co si uvědomila, že musí počkat ještě nejméně pět týdnů, než vyrovná rekord Světového poháru v počtu vítězství v kariéře s číslem 86.

Americká lyžařka skončila na druhém místě za Němkou Lenou Dorrovou v nedělním slalomu, posledním závodě Světového poháru před mistrovstvím světa, a zůstala jen o jedno vítězství. Celkem Ingemar Stenmark na listině všech vítězů mezi muži a ženami. Švéd soutěžil v 70. a 80. letech.

„Změnilo mi to život, ale mám pocit, že se krasobruslení v průběhu let zlepšilo,“ řekla Shiffrinová. „A jsem pravděpodobně lepší bruslař, než jsem kdy v životě byl. A to je docela fajn.“

I když se to v neděli nestalo, Shiffrinová je zpět k vítězství v závodech podobným tempem pro sezónu 2018-2019. V tomto roce zaznamenala rekordních 17 vítězství a v této sezóně je již na 11 ve 23 zápasech, včetně tří za posledních šest dní.

Další šance Shiffrinové překonat Stenmarkův rekord přijde v březnu, kdy se závody Světového poháru obnoví po mistrovství světa ve Francii od 6. do 19. února. Tyto závody se nezapočítávají do kariérních vítězství ve Světovém poháru.

„Nemám žádná očekávání,“ řekla Shiffrinová o svém dalším podniku Světového poháru, kterým budou buď sprinty v norském Kvitfjell 4. až 5. března, nebo technologické závody ve švédském Ar příští týden.

„Je to jako každý závod sezóny, snažit se vzít do toho všechno a bavit se – užít si bruslení, bavit se, když ostatní sportovci bruslí lépe. Protože se z toho vždy dá něco naučit.“

Shiffrinová minulé úterý zlomila remízu na historickém seznamu žen s bývalou americkou spoluhráčkou Lindsey Vonnovou. Vonnová měla 82 vítězství, když v roce 2019 odešla do důchodu.

READ  Filmový festival v Karlových Varech odkládá uvedení roku 2021 na srpen, protože šíření koronaviru v České republice roste

Shiffrinová ale přesto v neděli vytvořila rekord.

Druhé místo jí zajistilo nedostižný náskok v průběžném pořadí dlouhého slalomu sezony se dvěma závody k dobru. Její nejbližší závodnice Wendy Holdnerová se nedokázala kvalifikovat do druhého kola a nezískala body do Světového poháru.

Shiffrinová se tak stala první ženou, která vyhrála sedm sezónních titulů ve slalomu, a předstihla Švýcarku Frene Schneiderovou, která jej vyhrála šestkrát v 80. a 90. letech.

Vonnová drží ženský rekord v počtu titulů v jakékoli disciplíně, vyhrála osm křišťálových koulí jako nejlepší sjezdařka sezony.

Shiffrinová, která závodila v resortu nedaleko česko-polských hranic, kde před téměř 12 lety debutovala ve Světovém poháru jako 15letá, ovládla sobotní slalom na stejné trati a zajela nejrychlejší časy v obou tratích. vyhrát. Povolání 85.

V neděli si Shiffrinová držela náskok v první jízdě o 0,67 sekundy na Dor, ale v závěrečné jízdě zajela pouze 14. nejrychlejší čas a německá bruslařka ji porazila o 0,06 sekundy.

„V první jízdě jsem měla pocit, že jsem bruslila opravdu dobře, a ve druhé jízdě jsem také skutečně dobře bruslila,“ řekla Shiffrinová. „A šest desetin ve skutečnosti není dlouhá doba. Lena byla silná celou sezónu a zaslouží si vyhrát.“

Bylo to pro Dor druhé vítězství ve Světovém poháru, 10 let poté, co vyhrála městskou akci v Moskvě.

„Je šílené, že je to dnes,“ řekl Dore. „Chvíli mi to trvalo, snažil jsem se to všechno risknout. Udělal jsem malou chybu s bytem a jen jsem si řekl: ‚Jdi do toho.“

Pro německý ženský tým to bylo první vítězství ve slalomu od vítězství Marie Hall-Resch ve finském Levi v listopadu 2012.

Zrinka si pro své první pódium ve Světovém poháru zajistila Gutekové třetí místo. Tento měsíc vyhrála chorvatská lyžařka juniorský titul mistryně světa ve slalomu.

READ  Tom Walsh hodil nejlepším 22,22 m v sezóně, aby zpečetil vítězství v Polsku

Shiffrinova hlavní dlouhodobá závodnice ve slalomu, olympijská vítězka Petra Vlhová ze Slovenska, skončila po úvodní jízdě pátá, ale měla netypickou sérii sekundových výpadků, když klesla na 13. místo, více než dvě sekundy za Dor a Shiffrinovou.

Ukončila sérii 17 slalomových závodů, ve kterých Vlhová skončila o nic horší než čtvrtá.