Česká průmyslová výroba v srpnu klesá

Regionální dnes

Pondělí 11. října 2021, 11:40

Čísla, která ve čtvrtek zveřejnil tamní centrální statistický úřad (ČSÚ), ukázala, že průmyslová produkce v České republice v srpnu meziročně klesla o 1,4% po červencovém 6,8% nárůstu.

Průmyslová produkce v srpnu meziročně klesla o 1,0%, zatímco těžba a těžba se zvýšila o 10,2%. Ceny elektřiny, plynu, páry a klimatizace klesly o 6,6%.

Na sezónně očištěné měsíční bázi klesla průmyslová produkce o 3,2%, což je největší pokles od dubna 2020 poté, co v červenci vzrostla míra sestupu o 1,9%. Pražská agentura to uvedla v další zprávě

Česká stavební produkce v upraveném pracovním dni v srpnu rostla o 1,2% ročně z 0,5% nárůstu v předchozím měsíci. Po sezónním očištění vzrostla stavební produkce v srpnu meziměsíčně o 0,1%.

Podpora obchodního časopisu v Budapešti

Výroba lisu hodného toho jména je drahá záležitost. Vydavatelé, redaktoři a reportéři Budapest Business Journal se již 27 let snaží poskytnout vám úspěšné obchodní zprávy, informace, kterým můžete věřit, které jsou věcné, přesné a doručené bez obav a přízně.

Tiskové organizace po celém světě se snažily najít obchodní model, který by jim umožnil nadále vynikat, aniž by byla ohrožena jejich výkonnost. Nedávno někteří experimentovali s myšlenkou zapojení nejdůležitějších zúčastněných stran a jejich čtenářů.

Rádi bychom stejnou příležitost nabídli našim čtenářům. Rádi bychom vás pozvali, abyste nám pomohli zajistit kvalitní obchodní žurnalistiku, kterou potřebujete. Klikněte na tlačítko Podpora BBJ a můžete si vybrat, kolik a jak často nám budete zasílat své příspěvky.

READ  Česká ekonomika si ve čtvrtém čtvrtletí 2021 vedla lépe, než se očekávalo - Brněnský deník

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *