Izraelské ceny domů vykazují největší nárůst na světě

Podle výzkumu Money.co.uk se ceny za bydlení v Izraeli za poslední desetiletí zvýšily o 345,7 procenta. Jedná se o největší nárůst ze všech zemí na světě.

Ceny za metr čtvereční v Izraeli vzrostly z 2 145 USD v roce 2010 na 9 560 USD v roce 2020. Nejde jen o to držet krok s inflací, která za stejné období stoupla jen o 0,92%. Což rozhodně není v souladu se 17,5% nárůstem mezd za poslední desetiletí.

První místo pro Izrael je více než dvojnásobek nejbližšího druhého místa – Švýcarska, které zaznamenalo nárůst o 165%. Německo, kde ceny domů vzrostly o 162%; Spojené státy zaznamenaly 153% nárůst. Spojené království se umístilo na 10. místě, přičemž ceny domů od roku 2010 rostly o 75%.

Poplatek s laskavým svolením Money.co.uk

Největší pokles cen za metr čtvereční zaznamenalo Řecko – záporných 17,9%. To bylo v souladu s ekonomickou krizí země, která také způsobila, že mzdy ve stejném období klesly o 16% ročně.

K poklesu cen domů došlo také v Norsku, České republice a Belgii.

Podrobnosti v úplná zpráva.

Výzkum Money.co.uk nebere v úvahu dopad pandemie Covid-19. V roce 2020 průměrné ceny domů obývaných vlastníky v Izraeli klesly o 3,2%, což je největší pokles od roku 2007. Po očištění o inflaci ceny klesly o 2,2%. O 27%se také snížil počet bytů zakoupených během druhého čtvrtletí roku 2020.

Podle izraelského centrálního statistického úřadu však do roku 2021 počty opět rostly, protože ceny bytů v Izraeli vzrostly o 5,6%.

Nemovitosti přímo tvoří 19% HDP a dalších 13% nepřímo [and] Nejméně 40% z celkového bohatství veřejnosti, “říká Eli Kreizberg, profesor obchodní administrativy na Bar Ilan University.

Tel Aviv se vyznačuje tím, že má nejdražší rezidenční nemovitosti v Izraeli, následuje předměstí Tel Avivu Kfar Saba a Ramat Gan a poté Jeruzalém. Beersheba má nejlevnější bydlení v Izraeli mezi velkými městy země.

READ  Alstom a SNCF představují novou generaci výkonného TGV

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *