Britský výbor nedoporučuje vakcíny proti COVID zdravým dětem ve věku od 12 do 15 let

  • Rada Spojeného království je v rozporu s USA a Izraelem
  • Vláda konzultuje širší dopad, včetně škol
  • Člen JCVI: Brzy očekávaný posilovač řízení

LONDÝN – Reuters

Podle rady by Británie zaujala odlišný přístup ke Spojeným státům, Izraeli a některým evropským zemím, které zavedly očkování dětí ve větším měřítku.

Nebylo však učiněno žádné konečné rozhodnutí, přičemž britská vláda uvedla, že bude konzultovat lékařské poradce, aby zvážila další faktory, jako je přerušení školy.

Několik politiků a někteří vědci se vyslovili pro očkování více dětí kvůli obavám z rozšíření COVID-19 ve školách, které se po letních prázdninách znovu otevírají, což dále narušuje vzdělávání.

Británie nahlásila více než 133 000 úmrtí na COVID-19 a téměř 7 milionů případů, a přestože přenos mezi dětmi může být vysoký, z důvodu této nemoci jsou zřídka vážně nemocní.

Smíšený výbor pro očkování a imunizaci (JCVI) v pátek uvedl, že by měly být očkovány děti se základními onemocněními, které je vystavují vyššímu riziku nákazy COVID-19.

U zdravých dětí je očkování proti COVID-19 stále malým přínosem a poradci uvedli, že rizika a přínosy jsou „jemně vyvážené“.

JCVI však uvedlo, že chce více informací o dlouhodobých účincích vzácných hlášení o zánětu srdce, známém jako myokarditida, u mladých dospělých po očkování Pfizerem.

Myokarditida je vzácná a obvykle mírná a pacienti se obvykle uzdraví během několika dnů. Přečtěte si více

„Tyto vakcíny samozřejmě fungují a budou přínosem pro děti, pokud jde o prevenci infekcí a nemocí, ale počet vážných případů koronaviru, které vidíme u dětí v tomto věku, je již velmi malý,“ řekl člen výboru Adam Fain agentuře Reuters.

„K dlouhodobým účinkům[myokarditidy]existuje skepse a to činí rovnováhu mezi riziky a přínosy pro tyto děti velmi těsnou a mnohem těsnější, než by nám bylo příjemné při doporučování.“

READ  Hurikán Lee zůstává hurikánem Margot kategorie 3, protože NHC sleduje dva další systémy - Orlando Sentinel

Britský ministr zdravotnictví Sajid Javid, který stanoví politiku pro Anglii, a jeho protějšky ze Skotska, Walesu a Severního Irska napsali písemně vedoucím lékařům (CMO) ve všech čtyřech zemích s žádostí o další rady „včetně dopadů na vzdělávání“.

„Vzhledem k důležitosti tohoto problému bychom byli vděční, kdybyste co nejdříve poskytli své rady,“ uvedli čtyři ministři zdravotnictví v dopise společným marketingovým ředitelům.

Očekává se také, že JCVI poradí ohledně potenciálního programu posilovací vakcíny pro starší a zranitelné osoby, který by mohl začít tento měsíc. Přečtěte si více

Člen JCVI Finn uvedl, že k aktualizaci posil dojde „během několika příštích dnů“.

(Krycí) Autor: Alistair Smoot; Úpravy Paul Sandel, Michael Holden a Raisa Kasulowski

Naše kritéria: Zásady důvěryhodnosti společnosti Thomson Reuters.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *