Česká inflace v únoru klesla na 2 %.

Česká inflace v únoru klesla na 2 %.

Dnes regionální

Středa 13. března 2024 v 10:05

Z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) v pondělí vyplynulo, že meziroční míra inflace v Česku v únoru klesla na 2 % z 2,3 % v předchozím měsíci.

Jednalo se o nejnižší hodnotu od prosince 2018. Ceny potravin a nealkoholických nápojů v únoru meziročně klesly o 4,8 %.

Ceny oděvů a obuvi vzrostly v únoru o 5,8 %, což je o něco méně než v lednu o 5,9 %. Mezitím poplatky za převod rostly rychlejším tempem o 1,1 % oproti 0,4% nárůstu před měsícem.

V meziměsíčním srovnání spotřebitelské ceny v únoru vzrostly o 0,3 % oproti očekávanému nárůstu o 0,4 %.

Podpořte časopis Budapest Business Magazine

Produkovat žurnalistiku hodnou toho jména je drahý byznys. Již 27 let se vydavatelé, redaktoři a reportéři časopisu Budapest Business Journal snaží poskytovat vám obchodní zprávy, které fungují, informace, kterým můžete důvěřovat, které jsou faktické a přesné a jsou poskytovány beze strachu a přízně.

Novinářské organizace po celém světě se snažily najít obchodní model, který by jim umožnil nadále vynikat, aniž by to ohrozilo jejich výkonnost. V poslední době někteří experimentovali s myšlenkou zapojit své nejdůležitější zúčastněné strany: své čtenáře.

Stejnou možnost bychom rádi nabídli i našim čtenářům. Rádi bychom vás pozvali, abyste nám pomohli poskytovat vysoce kvalitní obchodní žurnalistiku, kterou potřebujete. Klikněte na naše tlačítko „Podpora BBJ“ a můžete si vybrat, kolik a jak často nám budete zasílat své příspěvky.

READ  Globální průmysl vodíkových sponek 2021-2035 s profily klíčových hráčů: Air Liquide, British Petroleum, FuelCell Energy, Linde Group, Shell a další

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *