Důvěra české ekonomiky v březnu oslabuje

Dnes regionální

Pondělí 28. března 2022, 16:05

Obrázek z Shutterstock.com

Čtvrteční výsledky šetření Českého statistického úřadu (ČSÚ) ukázaly, že ekonomická důvěra v ČR v březnu poprvé za čtyři měsíce oslabila a spotřebitelská důvěra klesla na nejnižší úroveň od ledna 2013, když se výrazně zhoršil ekonomický výhled.

Index ekonomické důvěry v březnu klesl na 96,6 z únorových 99,2. Index podnikatelské důvěry v březnu klesl na 99,5 ze 100,7 v předchozím měsíci.

Index důvěry v průmyslu v březnu oslabil na tříměsíční minimum 93,9 z 98,3 v předchozím měsíci.

Míra důvěry ve stavebnictví klesla na 123,8 ze 128,9 v předchozím měsíci, zatímco míra důvěry v obchodě klesla na 101,9 ze 103,4.

Index spotřebitelské důvěry v březnu klesl na 82,4 z 91,7 v předchozím měsíci.

Podle pražské agentury je to nejméně od začátku roku 2013.

Podpora obchodního časopisu v Budapešti

Vyrábět lis hodný tohoto jména je nákladná záležitost. Vydavatelé, redaktoři a reportéři Budapest Business Journal se již 27 let snaží poskytovat vám úspěšné obchodní zprávy, informace, kterým můžete důvěřovat, které jsou faktické, přesné a podávané beze strachu a přízně.

Tiskové organizace po celém světě se snažily najít obchodní model, který by jim umožnil nadále vynikat, aniž by to ohrozilo jejich výkonnost. V poslední době někteří experimentovali s myšlenkou zapojit nejdůležitější zainteresovanou stranu, čtenáře.

Stejnou možnost bychom rádi nabídli i našim čtenářům. Rádi bychom vás pozvali, abyste nám pomohli poskytovat kvalitní obchodní žurnalistiku, kterou potřebujete. Klikněte na tlačítko Podpora BBJ a můžete si vybrat, v jakém množství a jak často nám budete zasílat své příspěvky.

READ  Korea spolupracovala se SAE na vodíkové ekonomice

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.