Bývalá světová jednička vyhrála úvodní zápas na National Bank of Canada Open…její první zápas od odchodu do důchodu v roce 2020

Bývalá světová jednička vyhrála úvodní zápas na National Bank of Canada Open…její první zápas od odchodu do důchodu v roce 2020
  • Wozniacki během tří a půl roku porodila dvě děti
  • Než odešla do důchodu, vyhrála 30 titulů ve dvouhře a více než 35 milionů dolarů na odměnách
  • DailyMail.com poskytuje nejnovější globální sportovní zprávy

Bývalá světová jednička Caroline Wozniacki se vrátila na kurt v působivém stylu, když v úterý v prvním kole National Bank Open v Montrealu naštvala Australanku Kimberly Pearl 6:2, 6:2.

Byl to první zápas za tři a půl roku s Wozniackou poté, co odstoupila po Australian Open 2020.

„Určitě trochu rezavé, ale je to skvělé místo, kam se vrátit a hrát svůj první zápas,“ řekl Wozniacki po zápase.

Wozniacki je vdaná za bývalého hráče NBA Davida Leeho, během pauzy měla dvě děti a podařilo se jí dostat svůj boj s revmatoidní artritidou pod kontrolu.

Než odešla do důchodu, vyhrála 30 titulů ve dvouhře, včetně Australian Open 2018, a vydělala více než 35 milionů dolarů na celkové odměně.

Caroline Wozniacki zaznamenala vítězství při svém návratu na kurt na National Bank Open
Wozniacki porazil v prvním kole australskou kvalifikantku Kimberly Pearl 6-2, 6-2

V úterý Pearl zaznamenal více vítězných bodů (16 ku 13), ale Wozniacki zachránil šest ze svých osmi brejkbolů a většinu zápasu kontroloval.

Dán Wozniacki bude hrát na druhém kurtu buď s wimbledonskou šampionkou Markou Vondroušovou, nasazenou devítkou z České republiky, nebo s Egypťankou Mayar Sherifovou.

Američanka Danielle Collinsová byla ve skvělé formě, když zvítězila 6-2 6-2 nad horkou Ukrajinkou Elinou Svitolinovou.

Collins měl na vítěze převahu 16-12. Finalista Australian Open z roku 2022 se musel kvalifikovat, aby se poprvé od roku 2019 v Sydney dostal do hlavního tahu.

Wozniacki dříve odešel do důchodu více než tři roky po Australian Open 2020

„Měl jsem pár těžkých zápasů v play off, takže jsem měl hodně času na kurtu, což je něco, co jsem potřeboval, a letos jsem neměl moc zápasů,“ řekl Collins.

Takže po odehrání několika dlouhých her se opravdu cítím naladěný a dnes jsem měl pocit, že jsem byl opravdu v háji a dokázal jsem brzy získat body a dobře začít. Pak jsem byl opravdu schopen udržet tempo v pohybu vpřed.

READ  Období izolace v Albertě pro případy COVID-19 dnes kleslo z 10 dnů na pět

Svitolinová, která se nedávno po porodu vrátila na WTA Tour, dostala do turnaje divokou kartu.

Naopak Ruska Daria Kasatkina, nasazená desítka, zvítězila 6-4, 6-2 nad Belgičankou Elise Mertensovou. Brazilka č. 11 Beatrice Haddad-Maiaová také vyhrála 6-4, 6-2 a obešla tak Polku Magdalenu Fritschovou.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *