Týdenní briefing: Dvoustranné dohody mohou nahradit Zelený pas Evropské unie – Vindobona.org

Letní cestování a Covid-19

Na dvoustranných jednáních s českým ministrem zahraničí i na pátém ústředním setkání mezi Českou republikou, Slovinskem, Slovenskem, Maďarskem a Rakouskem všichni zástupci požadují celoevropské řešení cestování v létě. Dvoustranné dohody by však mohly být provedeny rychle a mohly by nahradit špatně fungující „zelený pas“.

V dvoustranných jednáních se Severní Makedonií a Albánií rakouská ministryně pro evropské záležitosti Caroline Edstadlerová rovněž vyjádřila přání začlenit západní Balkán do „zeleného pasu“ na úrovni Evropské unie.

Požadavky na řešení pro celou EU i dvoustranné dohody zahrnují očkování, negativní výsledek testu nebo nedávné zotavení z infekce Covid-19. Pokud jde o očkování, Rakousko nyní podalo vakcíny Covid-19 třetině oprávněné populace.

Mezinárodní vztahy

Na sociálním summitu EU byli rakouský kancléř Kurz a ministr práce Kosher ohledně minimální mzdy v celé EU poněkud skeptičtí. Summit však také představil společný závazek všech národů zintenzivnit boj proti sociální nespravedlnosti.

NATO otevře ve Vídni nový styčný úřad. Dohodli se na tom rakouský ministr zahraničí Schallenburg a generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Během téže cesty Schallenberg také diskutoval o spolupráci v boji proti změně klimatu se svými evropskými protějšky a zvláštním vyslancem USA Johnem Kerrym.

Americký chargé d’affair Daviere Donegan fotografoval cíle administrativy Biden pro vztah s Rakouskem. Jako oblast úzké spolupráce vyzdvihla rakouskou modelovou politiku v oblasti klimatu, ale také poukázala na kontroverze, jako je ruský plynovod Nord Stream 2.

Rakouská ekonomika

Ratingové agentury Fitch a Standard & Poors potvrdily své hodnocení AA + pro Rakousko, a to i přes zmínku o vysokých výdajích země na opatření Covid-19 a za předpokladu slabšího ekonomického oživení ve srovnání s eurozónou.

Prostřednictvím nové geografické strategie chce rakouská vláda posílit rakouskou ekonomiku a zvýšit její atraktivitu pro mezinárodní společnosti. Rakousko chce dosáhnout ekonomického vedení, zejména v oblasti ekologizace a environmentálních technologií.

READ  Zaměřte se na energetickou účinnost a automatizaci

Start-up akce skončila ve ViennaUP’21. S 25 000 účastníky a více než 10 miliony online zhlédnutí je událost považována za obrovský hit.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.