Budoucnost Fernanda Santose jako trenéra Polska nejistá po špatném začátku kvalifikace na Euro 2024

Budoucnost Fernanda Santose jako trenéra Polska nejistá po špatném začátku kvalifikace na Euro 2024

Pozice Fernanda Santose jako trenéra Polska zůstala v úterý nejistá poté, co se setkal s šéfem fotbalové asociace země po špatném startu týmu v kvalifikaci mistrovství Evropy.

Osmašedesátiletý Santos, který je ve funkci od ledna poté, co strávil osm let jako trenér své země, Portugalska, povede tento týden další jednání s Cesare Colezou a konečné rozhodnutí o jeho budoucnosti zatím nepadlo. na mluvčího Federace. řekl manažer týmu Jakub Kwiatkowski.

Polsko s hvězdným útočníkem Robertem Lewandowskim je po třech z pěti dosavadních zápasů čtvrté v kvalifikační skupině ME s pěti týmy za Albánií, Českem a Moldavskem. Výsledky a výkony vyvolaly kritiku ze strany fanoušků a celostátních médií.

Santos se po loňském mistrovství světa v Kataru rozešel s Portugalskem. Po Leu Beenhakkerovi a Paulu Sousovi je třetím trenérem narozeným v Polsku v zahraničí.

Čtěte také | C Acapo: Když je Rubiales konečně venku, španělský fotbal je připraven opustit trapnou kapitolu za sebou

Dostal za úkol vylepšit tristní bilanci Polska na nedávných velkých turnajích, kde tým od roku 1986 postoupil pouze ze skupinové fáze na jednom mistrovství světa (2022) a jednom evropském šampionátu (2016), ale na Euro 2024 se možná ani nedostane.

Se třemi zbývajícími zápasy v kvalifikaci je Polsko čtyři body za první Albánií a dva body za druhým Českem. První dvě místa se automaticky kvalifikují.

Santos byl po nedělní prohře 2:0 s Albánií dotázán, zda rezignuje, a řekl, že ne, protože Polsko v kvalifikaci „ještě není vše ztraceno“.

Další zápas Polska bude 12. října proti posledním Faerským ostrovům.

Polská sportovní média spekulovala, že Santose by mohl nahradit polský hráč, přičemž potenciálními možnostmi jsou Marek Babzun a Michal Probers.

Raków Częstochowa se loni pod Babczynem stal poprvé mistrem polské ligy a také pod ním dvakrát vyhrál Polský pohár, v letech 2021 a 22.

READ  Kontaveitův odchod do důchodu udržuje wimbledonské naděje naživu

Probies trénuje polský národní tým U-21.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *