Brazílie, zasažená variantou Covid-19, předstihuje Spojené státy v každodenních případech a úmrtích

São Paulo – Brazílie předčila USA jako zemi s největším počtem denních případů a úmrtí Covid-19 na světě, jako například Těžký kmen nemoci z Amazonie Největší země v Latinské Americe opouští prostor pro nemocnice a hřbitovy.

Počet obětí brazilského deníku Covid-19 se ve středu zvýšil na 2 286, což je dosud nejvyšší úroveň během pandemie. Počet obětí ve Spojených státech v úterý 1947.

Průměrný denní počet obětí v Brazílii za sedm dní vzrostl na 1 573, zatímco v USA míra poklesla – na 1 566 denně – s menším počtem případů a větším počtem očkování, uvádí Náš svět v datech na Oxfordské univerzitě. Spojené státy dosáhly v lednu vrcholu něco přes 3 400 úmrtí denně.

Sdílej svoje myšlenky

Co znamenají zkušenosti Brazílie s Covid-19 pro zbytek světa? Připojte se ke konverzaci níže.

Vzhledem k tomu, že tolik zemí zažívá nejhorší epidemie, čelí Brazílie jedné ze svých nejhorších humanitárních krizí s rostoucím počtem úmrtí a infekcí, přičemž minulý týden zaznamenala téměř 1 000 nových případů každých 20 minut – více než 70 000 každý den.

Odborníci z oblasti veřejného zdraví obviňují rychlé šíření kmene P.1 z Manaus Amazon, jehož studie prokázaly, že je nakažlivější a lépe schopné reinfikovat lidi než předchozí verze této nemoci. Úmrtí také vzrostla, když se brazilský zdravotní systém snaží vyrovnat, což znamená, že pacienti, kteří mohli být zachráněni, jsou umíráni v chaotických nemocničních chodbách nebo – v nejhorším případě –Dusí k smrti kvůli nedostatku kyslíku.

Potvrzená úmrtí Covid-19, sedmidenní klouzavý průměr

Začátek listopadu: Agresivní kmen P.1 se podle odhadů vědců narodil v amazonském městě Manaus

17. ledna: Brazílie zahájila kampaň očkování omezeným množstvím injekcí

13. února: Místní přenos P.1 byl potvrzen v São Paulu, největším městě v Brazílii, kde se kmen rychle šíří

1. březen: Sekce ICU Covid-19 dosahují ve většině brazilských států kapacity nebo téměř kapacity

Začátek listopadu: Agresivní kmen P.1 se podle odhadů vědců narodil v amazonském městě Manaus

17. ledna: Brazílie zahájila kampaň očkování omezeným množstvím injekcí

13. února: Místní přenos P.1 byl potvrzen v São Paulu, největším městě v Brazílii, kde se kmen rychle šíří

1. březen: Sekce ICU Covid-19 dosahují ve většině brazilských států kapacity nebo téměř kapacity

Začátek listopadu: Agresivní kmen P.1 se podle odhadů vědců narodil v amazonském městě Manaus

17. ledna: Brazílie zahájila kampaň očkování omezeným množstvím injekcí

13. února: Místní přenos P.1 byl potvrzen v São Paulu, největším městě v Brazílii, kde se kmen rychle šíří

1. březen: Sekce ICU Covid-19 dosahují ve většině brazilských států kapacity nebo téměř kapacity

Brazílie je nyní domovem Stovky nových variant Covid-19Vědci uvedli, že varují před možným výskytem dalších, nebezpečnějších kopií nemoci, které se objevují, protože se onemocnění stále zhoršuje a mutuje, což může ohrozit pokrok, kterého v epidemii dosáhly jiné země.

„Připadá mi to jako noční můra,“ řekl Mohamed Barini, generální ředitel nemocnice Moynehaus de Vento v jižním městě Porto Alegre, který se snaží přeměnit další oddělení na dočasné jednotky intenzivní péče. „Nejsmutnější je, když začnete vidět intubovat i lidi ve vašem okolí – manželky a strýce zaměstnanců a zaměstnanců.“

READ  Řeka Ganga: Desítky mrtvol vymyty ve východní Indii

Jako mnoho lékařů po celé zemi pan Parini řekl, že byl Vidět více mladších pacientů– Mnohým z nich je 30 a 40 let – více než během první vlny případů v Brazílii v polovině loňského roku. Vědci se stále snaží pochopit proč.

Covid-19 zabil v Brazílii více než 260 000 lidí, včetně více než 10 000 za poslední týden. To dává zemi pouze Spojené státy, které mají více než 525 000 úmrtí.

Zdravotnický pracovník podal v úterý vakcínu pacientovi v brazilském Manausu.


Fotografie:

Sandro Pereira / Zuma Press

Pracovníci veřejného zdravotnictví obvinili prezidenta Jaira Bolsonara z toho, že nezajistil více vakcín a snížil riziko onemocnění. Bývalý armádní šéf nedávno požádal Brazilce, aby se vrátili do práce a „přestali naříkat“.

Brazílie opylovala pouze asi 4% své populace. Epidemiologové tvrdí, že to znamená, že případy a úmrtí budou v Brazílii v nadcházejících měsících pravděpodobně vyšší.

USA, Brazílie a Indie překonaly celkový počet denních úmrtí za každý měsíc epidemie, ale prvních pár, kdy virus zahájil smrtící pochod z Číny do Jižní Koreje a Evropy.

Veřejné nemocnice v hlavním městě Brasilii a ve více než 20 z 26 brazilských států jsou plné kapacity nebo téměř vyčerpávají lůžka na svých odděleních intenzivní péče. Nemocnice v Brasilii, na Amazonu a na jihu se uchýlily k pronájmu chladicích přepravních kontejnerů k uložení mrtvých těl poté, co jsou márnice místa plné. Hřbitovy v některých městech, jako je Campo Grande na Středozápadě, mezitím vykopaly svá parkovací místa, aby poskytly hřbitovům více prostoru.

V poměru k 213 milionům obyvatel Brazílie dosud zemřelo méně než ve Spojených státech, Mexiku, Peru a několika evropských zemích. Rychlost nedávné vlny úmrtí v Brazílii – a skutečnost, že je v rozporu s globálním trendem – však vyvolala hluboké znepokojení nad osudem země a nad možností, že kmen P.1 způsobí podobné zmatky v celém regionu.

Smutek nad rakví příbuzného, ​​který zemřel v úterý v Sao Paulu na Covid-19.


Fotografie:

Carla Carnell / Reuters

Nedávná studie ukázala, že P.1 je 1,4 až 2,2krát nakažlivější než dříve existující kopie viru v Brazílii a že u 25% až 61% je větší pravděpodobnost reinfekce lidí.

Vědci se domnívají, že P.1 se poprvé objevil v Manausu počátkem listopadu a v lednu byl nový kmen již zodpovědný za 85% nových infekcí Covid-19 ve městě.

Chaos brzy následoval. Poté, co se v lednu v Manausu po celoměstském nedostatku kyslíku udusily desítky pacientů smrt, konvoj nákladních automobilů z Venezuely jel 26hodinovou jízdou na jih přes deštný prales, aby doručil zásoby. Prokurátoři také minulý měsíc vyšetřovali zprávy, že intubovaní pacienti v této oblasti byli po nedostatku sedativ přivázáni k postelím.

Zůstaňte informováni

Jakmile krize pomine, získejte šest dní v týdnu informace o koronaviru a týdenní zpravodaj. Registrujte se zde.

Zatímco denní míra infekce a počet obětí vykazovaly v posledních týdnech na Amazonu známky poklesu, ostatní státy na jihu čelí svým nejtemnějším dnům, protože P.1 se nadále šíří. São Paulo, největší a nejbohatší brazilské město, vyzvalo dobrovolné lékaře, aby pomohli zmírnit únavu zdravotnického personálu, protože míra obsazenosti JIP dosahuje poprvé 80%.

Brazílie zahájila očkovací kampaň 17. ledna, ale šla pomalu. Objevily se smíšené náznaky toho, jak bude hlavní vakcína v Brazílii, čínská vakcína CoronaVac a další vakcíny Covid-19. Bude fungovat proti P.1. Instituto Botantan a Fiocruz, brazilská výzkumná centra, která vyrábějí Vakcína CoronaVac A Oxford-

AstraZeneca

Citované studie respektive ukazují, že obě jsou účinné proti P.1.

Laboratorní studie tento týden to ukázala

Pfizer společnost

Vakcína dokázala neutralizovat P.1. Další malá studie z tohoto měsíce však ukázala, že plazma odebraná lidem očkovaným před pěti měsíci koronavirem „nedokázala účinně neutralizovat“ kmen.

Vzhledem k tomu, že vysoce nakažlivé varianty koronaviru se šíří po celém světě, vědci se snaží pochopit, proč se tyto nové verze viru šíří rychleji a co to může znamenat pro snahy o očkování. Nový výzkum říká, že klíčem by mohl být protein špice, který dává viru jeho nezaměnitelný tvar. Ilustrace: Nick Collingwood / WSJ

Napsat Samantha Pearson na [email protected] a Luciana Magalhaes na [email protected]

Copyright © 2020 Dow Jones & Company, Inc. všechna práva jsou uložena. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *