Biden se schází s vůdci Kongresu před termínem uzavření vlády

Biden se schází s vůdci Kongresu před termínem uzavření vlády

WASHINGTON – Prezident Joe Biden se v úterý v Bílém domě sešel se čtyřmi nejvyššími představiteli Kongresu, kteří se předháněli o vyslání vojenské pomoci zahraničním spojencům a odvrácení částečného zastavení vlády o víkendu.

Lídři opustili schůzku s tím, že Kongres by se měl vyhnout odstávce, ačkoli dosud nepřijali legislativu, která by tak učinila.

„Financování vlády je odpovědností Kongresu,“ řekl Biden na začátku jednání. „Odstavení by výrazně poškodilo ekonomiku a myslím, že se na tom všichni shodneme a potřebujeme řešení na obou stranách.“

Biden dodal: „Věřím, že ta potřeba je naléhavá… a věřím, že následky každodenní nečinnosti na Ukrajině jsou strašné.“

Demokraté opouštějící Bílý dům uvedli, že diskuse na mimořádné schůzce byly občas temperamentní, zejména na téma miliardové pozastavené pomoci Ukrajině.

„Schůzka o Ukrajině byla jednou z nejintenzivnějších schůzek, jaké jsem kdy v Oválné pracovně měl,“ řekl šéf senátní většiny Chuck Schumer, D-N.Y., který se právě vrátil z cesty na Ukrajinu. „Řekli jsme tomu, kdo řekl: ‚Vystupuj!‘“

Schumer řekl, že osobně varoval předsedu Sněmovny reprezentantů Mikea Johnsona, republikána z Los Angeles, že ho historie bude tvrdě soudit, pokud nezasáhne proti Ukrajině a ta padne do rukou Ruska. Zdálo se, že vůdce Senátu naznačuje, že všichni vůdci v komoře se shromáždili proti Johnsonovi ohledně Ukrajiny.

„Intenzita této místnosti pro mě byla překvapivá kvůli vášni prezidenta, viceprezidenta, vůdce McConnella a mě,“ řekl Schumer. „Dali jsme mu jasně najevo, že válku nemůžeme zdržovat, jinak bychom mohli prohrát.“

Vůdce menšin v Senátu Mitch McConnell, R-Ky., byl hlasitým zastáncem pomoci Ukrajině, která se ve Sněmovně zasekla.

Johnson po Schumerovi řekl, že Sněmovna prověřuje možnosti týkající se Ukrajiny a další zahraniční pomoci a „bude se tím zabývat ve vhodnou dobu“. Ale řekl, že zdůraznil potřebu zabezpečit americkou jižní hranici v místnosti a později na svém prvním osobním setkání s prezidentem.

READ  Popel 8000 obětí druhé světové války nalezený ve dvou masových hrobech v Polsku

„První prioritou země jsou naše hranice a zajištění jejich bezpečnosti,“ řekl Johnson novinářům. Dodal: „Věřím, že prezident může nyní převzít výkonnou pravomoc, aby to změnil, a řekl jsem mu to dnes znovu osobně a během posledních několika týdnů jsem mu to řekl mnohokrát veřejně i soukromě.“

„Je čas jednat. Je to katastrofa a musí to skončit,“ dodal mluvčí.

Johnson se s Bidenem naposledy setkal před více než měsícem, 17. ledna, ale v následujících týdnech se Johnsonovi a demokratům v Kongresu nepodařilo dosáhnout dohody o zásadní vojenské pomoci Ukrajině ani nevypracovat podrobnosti rozpočtové dohody, které dosáhli. minulý měsíc financovat vládu po zbytek fiskálního roku. Johnson, Schumer a McConnell se úterního setkání s Bidenem zúčastnili spolu s vůdcem sněmovní menšiny Hakeemem Jeffriesem a viceprezidentkou Kamalou Harrisovou.

Pokud jde o vládní financování, Johnson vyjádřil optimismus, že zastavení by se dalo vyhnout: „Věříme, že můžeme dosáhnout dohody o těchto otázkách a zabránit zastavení vlády.“

Zákonodárci se opět předhánějí, aby zabránili další katastrofě, kterou sami způsobili. Od dvoustranných vyjednavačů se očekávalo, že tento týden oznámí první várku přídělových účtů, aby pomohli vyhnout se částečnému odstavení. Do úterý však návrhy zákonů nebyly zveřejněny a sdíleny s kolegy k posouzení.

Pokud Kongres nemůže tento týden určit cestu vpřed ve financování, ministerstvo zemědělství, energetiky, dopravy, záležitostí veteránů a bydlení a rozvoje měst, stejně jako další programy, se v sobotu ve 12:01 EDT zavřou. Financování zbytku vlády, včetně ministerstev obrany, státu, vnitřní bezpečnosti a spravedlnosti, končí o týden později, 9. března ve 00:01.

Dokonce i částečná odstávka, která začíná tento víkend, propustí stovky tisíc federálních pracovníků a zadrží mzdy pracovníkům v postižených odděleních, kteří se stále musí hlásit do práce. Ohrozilo by to také programy potravinové pomoci pro ženy a děti, zastavilo by půjčky americkým farmářům a zmrazilo najímání a výcvik řídících letového provozu v době, kdy země čelí vážnému nedostatku. Podle nedávno schváleného zákona dostanou federální pracovníci po ukončení odstávky zpět mzdy.

READ  Agentura: Případů Covid-19 v Latinské Americe přibývá a konec je v nedohlednu

A dovnitř Ministerstvo pro záležitosti veteránůVA uvedla, že uzavření by zavřelo regionální kanceláře VA a horkou linku GI Bill, zastavilo kariérní poradenství nebo přechodné asistenční programy pro veterány, zastavilo veřejné záležitosti a dosah pro veterány a zmrazilo údržbu pozemků na hřbitovech ve VA. Ministerstvo uvedlo, že zdravotní péče a výhody poskytované ministerstvem pro záležitosti veteránů nebudou ovlivněny a pohřbívání bude pokračovat na národních hřbitovech.

Tajemník pro záležitosti veteránů Denis McDonough byl v pondělí informován o plánování uzavření celé agentury. Úřad pro řízení a rozpočet Bílého domu zahájil v pátek první kontakt s vedoucími představiteli federálních agentur ohledně možného odstavení, uvedl úředník úřadu pro řízení a rozpočet.

Vzhledem k tomu, že termín se rychle blíží, může být zapotřebí dočasného vyúčtování financování, známého jako pokračující řešení nebo CR, aby se zabránilo odstávce.

„Myslím, že směřujeme k restrukturalizaci na dobu neurčitou, ale to je vše, co vám mohu říci,“ řekl texaský republikánský senátor John Cornyn, bývalý republikánský a blízký poradce McConnell.

„Doufám, že udělají CR, která bude mít krátkou životnost, a pak tyto vyúčtování dotací dokončíme,“ řekl senátor Tim Kaine, D-Va., který zastupuje tisíce federálních pracovníků, kterých se to dotkne.

Část zpoždění zatím pramení z požadavku konzervativců ve Sněmovně reprezentantů, aby Johnson sepsal politické jezdce, aby zablokoval iniciativy Bidenovy administrativy týkající se výdajů souvisejících s iniciativami v oblasti klimatu, rozmanitosti a rovnosti, studentských půjček, politiky zbraní, transgenderové péče a cestování souvisejícího s potraty. Tito uchazeči by však byli okamžitě odmítnuti Senátem vedeným demokraty – což McConnell uznal.

„Odstavení vlády zemi poškozuje a nikdy nepovede k pozitivním výsledkům v politice ani politice,“ řekl McConnell v pondělním projevu. „Tento týden máme prostředky a čas, abychom se vyhnuli odstávce a dosáhli vážného pokroku v oblasti ročních prostředků, ale jako vždy tento úkol vyžaduje, aby všichni táhli stejným směrem k čistým prostředkům a vzdali se toxických pilulek.”

READ  Super Typhoon Surigae (Typhoon Bising) se nadále posiluje a mohl by se nebezpečně pohybovat poblíž Filipín

Po svém pondělním návratu do Washingtonu Schumer varoval, že Kongres nemá „dostatek času jednat“.

Spor ve financování brzdí další práci v Kongresu. Sněmovna pravděpodobně nepošle články o obžalobě proti ministru vnitřní bezpečnosti Alejandru Mayorkasovi do Senátu, dokud nebude dokončen vládní proces financování, uvedly tři zdroje.

Nebylo učiněno žádné konečné rozhodnutí o tom, kdy budou články zaslány, což povede k soudu v Senátu, uvedl jeden zdroj. Johnson však chce překonat termíny dvojího financování, než zavalí Senát impeachmentem.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *