Fauci říká, že omicron se brzy stane dominantní variantou Covidu, nabádá k booster shotům

Anthony Fauci, ředitel Národního institutu pro alergie a infekční nemoci, hovoří během slyšení senátního výboru pro zdraví, vzdělávání, práci a důchody v kancelářské budově Dirksen Senate Office Building ve Washingtonu, DC, 20. července 2021.

Stephanie Reynolds | bazén | Reuters

Dr. Anthony Fauci, hlavní lékařský poradce prezidenta Joea Bidena, ve čtvrtek řekl, že Omicron se během několika týdnů stane dominantní alternativou k Covid-19 ve Spojených státech, a vyzval lidi, aby dostali vakcíny a posilovací dávky k boji proti němu.

„Je to nejpřenosnější virus z Covidu, se kterým jsme se museli vypořádat,“ řekl Fauci virtuálnímu publiku z Nadace Americké obchodní komory.

Fauci vyzval lidi, kteří ještě nebyli očkováni proti Covidu, a ty, kteří mají nárok na posilovací dávku, aby dostali svou dávku. Omikronovou variantu popsal jako „hrozbu, která je nyní před námi“.

„Když se teď podíváte na tempo infekce, bude se to s příchodem zimy jen zhoršovat,“ řekl. „A když nám Omicron dýchá na záda, věci se mohou opravdu pokazit, zvláště u neočkovaných.“

Přestože je oomicron nakažlivější než předchozí varianty, zatím není jasné, zda způsobuje mírnější nebo závažnější onemocnění než předchozí kmeny.

Ti, kteří byli očkovaní a dostali posilovací dávky, „budou alespoň relativně dobře chráněni před těžkým onemocněním,“ řekl Fauci.

Začátkem tohoto týdne to řekl generální ředitel WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus Nejméně 77 zemí hlásilo případy oomikronů, ale varianta bude pravděpodobně převládat a dosud nebyla identifikována.

Tedros varoval, že samotné vakcíny neochrání země před Omicronem, a zdůraznil důležitost masek a sociálního distancování.

Fauci také řekl, že USA jsou svědky oživení proměnné delta.

„Delta je stále vážný problém. Myslím tím, že se díváme přes rameno na Omicron, který velmi brzy převezme dominantní roli, představuji si, že za pár týdnů, až se budeme blížit k lednu,“ vysvětlil Fauci.

READ  Jak vidět fotku NASA v den narození? Vysvětleno

„Když se podíváte na deltu, kterou teď řešíme, máme nárůst v každém parametru, nárůst případů, nárůst hospitalizací a úmrtí stále na 1100. Takže jsme ve složité situaci, zejména mezi neočkovaní. Jsou extrémně zranitelní.“

K této zprávě z New Yorku přispěl Spencer Kimball z CNBC.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.