Na letišti Galapágy bylo chyceno téměř 200 dětských želv

Na letišti Galapágy bylo chyceno téměř 200 dětských želv

Úřady uvedly, že úředníci na letišti na Galapágských ostrovech v neděli zabavili 185 želv, které byly zabaleny v plastu a zabaleny do kufru směřujícího na pevninu do Ekvádoru.

Želva byla objevena v červeném kufru na cestě do Přístavní město Guayaquil, EkvádorBěhem inspekce na environmentálním letišti Galapágy na ostrově Baltra, uvedlo letiště Prohlášení.

Inspektor si všiml „nesrovnalostí“ během rentgenového vyšetření vaku, který byl prohlášen za přepravující suvenýry, uvedlo letiště.

V neděli představitelé letiště uvedli, že 10 želv, jejichž stáří je nejméně 3 měsíce, zemřelo. Podle ekvádorského ministra životního prostředí Marcela Maty zemřelo v pondělí dalších pět.

Loupež je poslední epizodou vzbuzující vztek v ekologicky křehkém souostroví Galapágy, asi 600 mil od tichomořského pobřeží Ekvádoru. V roce 2018 skupina touroperátorů Napsal ekvádorskému ministrovi cestovního ruchu Vyjadřovat obavy, že růst turistiky na divokých zvířatech na ostrovech by mohl poškodit jejich krajinu a pláže i slavnou divokou zvěř, včetně obřích želv, lachtanů a leguánů.

Okamžitě nebylo jasné, co motivovalo pašování želv. James B. Gibbs, profesor ekologie a lesní biologie na Státní univerzitě v New Yorku v Syrakusách, říká, že mladistvá želva se může prodat za zhruba 5 000 dolarů. Řekl, že želvy jsou ve volné přírodě zabíjeny kvůli jídlu nebo oleji.

Řekl, že taška byla pro někoho „nesmírně cenná“. Řekl, že krádež byla „drzá“ a dodal: „závažnost toho, co mě překvapilo.“

Pan. Mata Řekl to na Twitteru Želvy se odebírají z volné přírody, nikoli z chovných center v národním parku Galapágy. Řekl, že zbývající plazi, kteří byli popsáni jako obří želvy, byli převezeni do chovatelského centra Fausto Lerena na ostrově Santa Cruz.

Pan. Mata Inzerovat V pondělí byl zatčen policista Nixon Alejandro pro případ, který vyšetřoval odbor životního prostředí a vody a státní zástupci. Úřady uvedly, že pan Alejandro bude obviněn z trestného činu proti divokým rostlinám a zvířatům, za který hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

READ  BIDEN VÍTÁ KOSTARICKÉHO PREZIDENTA Vzhledem k tomu, že imigrace na západní polokouli dosahuje nových rekordů

S vyšetřováním pomáhali úředníci z Národního parku Galapágy.

Veterináři vyhodnotili želvy, které fotografie na facebookové stránce letiště ukázaly, jsou dostatečně malé, aby se vešly do jedné ruky. NezdravéŘekl pan Matta.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *