Australian Open: Stefanos Tsitsipas postoupil počtvrté do semifinále a hraje s Karenem Chačanovem | Novinky z tenisu

Australian Open: Stefanos Tsitsipas postoupil počtvrté do semifinále a hraje s Karenem Chačanovem |  Novinky z tenisu

Stefanos Tsitsipas dosáhl svého čtvrtého semifinále Australian Open za posledních pět let a nyní se v neděli utká s Rusem Karenem Chačanovem o postup do finále.

Třetí nasazený zpečetil šesté ze šesti grandslamových čtvrtfinále vítězstvím 6-3, 7-6 (7-2), 6-4 nad 21letým Lischkou, který nevyhrál Grand Slam. Slamový zápas před jeho příjezdem. Austrálie.

Porazil mladého Čecha Camerona Norrieho a Felixe Augera-Aliassimea a dostal se do čtvrtfinále, ale byl zlomen při svém prvním zápase na podání, a přestože předvedl chvályhodnou ukázku, nestačilo to na to, aby Tsitsipasovi sebral set.

Tsitsipas vs Lehecka: The Tale of the Tape

Tsitsipas Statistiky zápasu Lehecká
9 esa 7
2 Dvojité chyby 4
80 % Vítězné procento pro první podání 79 %
65 % Vítězné procento pro druhé podání 43 %
2/6 Vyhrály body brejku 0/8
14/21 Vyhrály čisté body 25/30
36 Celkový počet vítězů 38
28 Neúmyslné chyby 32
108 Celkový počet získaných bodů 89

Garantuje Stefanos

Tsitsipas je po Rodu Laverovi, Patricku Rafterovi a Andre Agassim čtvrtým hráčem Open Era, který nebyl poražen ve svých prvních šesti grandslamových čtvrtfinálových zápasech.

„Mohu říct, že to byl úžasný druh výkonu,“ řekl Tsitsipas na kurtu. „Cítil jsem, že to tentokrát bylo jiné než jindy, když jsme hráli, ale našel jsem řešení.

„Musel jsem se vypořádat s údery země, které na mě dopadaly těžké a hluboké. Jen jsem tam dal své srdce.“

Řek, který má s Novakem Djokovičem stále šanci dohrát turnaj jako světová jednička, se střetne s Chačanovem. V pátek v semifinále.

Sebastian Korda odstoupil ze zranění zápěstí, které si utrpěl při střetu s Chačanovem, a dovedl Rusa k druhému grandslamovému semifinále za sebou.

Jedním z příběhů turnaje byl Američan Korda, který porazil Daniila Medveděva a Huberta Hurkacze a dosáhl svého prvního velkého čtvrtfinále 25 let poté, co jeho otec Peter zvedl trofej.

READ  Coale Oklahoma oznamuje odchod do důchodu - konference Big 12

V polovině druhého setu se ale začal trápit, dostal lékařský oddechový čas a poté, co prohrál sedm zápasů v řadě, skončil s výsledkem 7-6 (7-5) a 6-3 3-0.

Bylo to velmi zklamané východisko pro 22letého hráče, který byl ve zjevném nepohodlí a byl omezen na forhendy v marné snaze najít cestu zpět do hry.

Chačanov, který se loni v létě na svém 23. grandslamovém turnaji na US Open poprvé dostal mezi poslední čtyři ve slamu, je nyní zpět na stejné scéně na svém dalším podniku.

„Je to dobrý pocit mít dvě po sobě jdoucí semifinále na čtyřech slamech,“ řekla ruská hráčka. „Samozřejmě ne tak, jak chcete ukončit zápas. Až do určité chvíle to byl velký boj.“

Chačanov a Korda se poprvé utkali na grandslamu ve Wimbledonu v roce 2021 a zápas o hlavičku šel do tiebreaku v pátém setu, než je Rus porazil.

I toto vypadalo na vyrovnanou bitvu, kdy se Korda zotavil z poruchy a vynutil si tiebreak v úvodním setu a poté začal druhý set energicky.

Jenže po pěti zápasech zavolal trenérovi, aby si nechal přivázat pravé zápěstí a další zápas už nevyhrál.

Korda ke zranění řekl: „Před pár týdny jsem to měl trochu v Adelaide, ale pak to odešlo. Během zápasů to bylo v pohodě. Pak jen jeden falešný návrat a začalo mě to hodně štvát. že.“

„Některé forhendy, neudržel jsem ani pálku. Trefit se do letadla pro mě bylo téměř nemožné. Takže to bylo trochu obtížné.“

Přesto to byl pro Kordu průlom na dva týdny a dodal: „Je tam spousta pozitivních, více pozitivních než negativních. Dnešek byl náročný, ale doufám, že to není příliš vážné a dokážu se o to postarat, abych to neudělal.“ v budoucnu to mít nebudu.“

READ  #1 Swiatek převyšuje Gauffa ve dvou setech a postupuje do semifinále

„Jsem na sebe opravdu hrdý. Posouvám se dopředu, budu se snažit dělat to samé, mentálně zůstat stejný. Myslím, že v blízké budoucnosti dokážu udělat opravdu velké věci.“

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *