Přátelství vyslanec | Velvyslanectví České republiky v Tokiu

Přátelství vyslanec |  Velvyslanectví České republiky v Tokiu

Vyslanec přátelství za 100 let diplomatických vztahů mezi Českou republikou a Japonskem
Jeho Excelence Martin Tomko, velvyslanec České republiky v Japonsku, udělil 29. října 2019 při recepci u příležitosti státního svátku České republiky třem zástupcům titul Vyslanec česko-japonského přátelství.
U příležitosti nadcházejícího stého výročí navázání diplomatických styků mezi Československem a Japonskem v roce 1920 předal velvyslanec Tomcho osvědčení paní Iri Kiribuchi, paní Fumiko Ishioka a panu Kenichiro Kobayashi (v nepřítomnosti) a jmenoval je „vyslanci“. přátelství“ mezi Českou republikou a Japonskem.

Pan Kenshiro Kobayashi, dirigent a skladatel

Kenshiro Kobayashi (小林 研一郎)

Mezinárodně známý dirigent narozený v Iwaki ve Fukušimě. Který začal skládat hudbu v jedenácti letech. Kobayashi získal první cenu a zvláštní cenu v Mezinárodní dirigentské soutěži v maďarské televizi v roce 1974. Dirigoval orchestry v Německu, Rakousku, Británii a Nizozemsku. Byl rezidentním vůdcem Tokijský metropolitní symfonický orchestr A Kyoto Symphony Orchestra. Kobayashi byl jmenován hlavním velitelem Japonský filharmonický orchestr (1988–90), dirigent (1990–94, 1997–2004), hudební ředitel (2004–07) a od roku 2010 laureát dirigenta. Je stálým hostujícím dirigentem České filharmonie.

Paní Eri Kiribuchi, hokejista - brankář

Paní Eri Kiribuchi, hokejista – brankář

Eri Kiribuchi (桐渕絵理)

Skvělou hokejistku – brankářku inspirovala k zahájení kariéry po shlédnutí olympijského vítězství českého hokejového týmu v Naganu 1998. Ve 12 letech se přestěhovala do České republiky, kde se stala jejím ledovým městem Kladno. -Hokejový zápas doma. Po absolutoriu pokračovala ve studiu a aktivní kariéře ledního hokeje na Bay State University v Minnesotě v USA a později v Kanadě ve World Hockey Center v Torontu a v Carleton Lady Ravens v Ottawě. V současné době hraje ve svém rodném městě za Hachinohe Red's. Paní Eri Kiribucci navíc mluví plynně česky.

Paní Fumiko Ishioka a pan Jerry Brady

Paní Fumiko Ishioka a pan Jerry Brady

Fumiko Ishioka (石岡史子)

Ředitel Tokijského centra pro vzdělávání o holocaustu (Kokoro). Celosvětově je známá především díky siru Jerrymu Bradymu, se kterým ji pojilo neobvyklé přátelství, a spolupráci na filmu. Taška Hana (Byl vystaven i na Velvyslanectví ČR v Tokiu.) V březnu 2017 paní Ishioka převzala sošku „Anděl pro lepší svět“ od dětí z Malé Morávky, kterou jí věnoval ministr kultury pan Daniel Herrmann.

READ  Všechno je to o Putinově náladě

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *