Blog TWG: Zbývá 1 týden a Česká republika Preview!

Do prvního florbalového zápasu na Světových hrách 2022 zbývá už jen 1 týden. Posledním týmem našeho odpočítávání do Birminghamu v Alabamě letos v červenci je Česká republika!

Cesta na Světové hry v roce 2022 začala Mistrovství světa ve florbale 2020 5 nejlepších hráčů v Helsinkách loni v prosinci, nejlepší týmy AOFC a nejlepší týmy AMER se kvalifikují spolu s hostiteli. Amerika pro to 2022 Světové hry v Birminghamu, Alabama, USA.

Švédsko, Finsko, republika Che A Švýcarsko Ti, kteří se kvalifikovali jako první, následují Thajsko Do Birminghamu se kvalifikoval poté, co porazil Filipíny v napínavém rozstřelu o 13. místo. Kanada obsadila 12. místo a stala se zemí AMER. Lotyšsko Dokončení žebříčku World Games na 5. místě a porazilo Norsko.

republika Che Na předchozích světových hrách skončil čtvrtý Wroclaw, v roce 2017. Měli 1 vítězství a 1 prohru ve skupinových fázích, když prohráli svůj úvodník 4–2 s Finskem a porazili Polsko 12–1. Prohráli 5-2 se Švédskem v semifinále a byli posláni do zápasu o bronz proti Finsku. Byl to velmi těsný zápas, protože Finsko dlouho drželo jednogólové vedení a silná obrana zajistila vítězství brankou do prázdné branky, později, aby si zajistila bronz. Světové hry 2017 byly pro Čechy, kteří bojují se Švýcarskem a někdy i s Finskem o 3. místo, obecně „tak blízko, a přesto tak daleko“. Jejich nejlepším turnajovým výsledkem bylo 2. místo na mistrovství světa 2004, když ve finále prohráli se Švédskem. Naposledy porazili Švýcarsko v prodloužení na MS 2020 v Helsinkách o 3. místo, což znamená 3 po sobě jdoucí 4. místo na velkých turnajích.

Foto: Martin Flusek

Česká republika se nedávno zúčastnila turnaje WFCQ 2022 EUR3 mužů v italském Celanu o kvalifikaci na mistrovství světa v listopadu 2022. Akce byla příležitostí pro české hráče naučit se nové taktiky, herní plány a členy týmu. Porazili Slovinsko 7–0, Španělsko 22–0 a Itálii 10–1 a vyhráli skupinovou fázi, skončili první a kvalifikovali se na mistrovství světa. Češi věří v postup do finále EUR3 proti Slovensku, když ve svých úvodních 3 zápasech inkasovali pouze 1 gól. Ve finále se Slovensko ukázalo jako těžší soupeř, než se čekalo, několikrát vedl Slováky v kombinaci s vysokým tlakem a rychlými brejky a jistým klinickým zakončením. Češi o 2 branky stáhli svého gólmana k vyrovnání, ale bylo pozdě a Slovensko se drželo a zajistilo si famózní smolnou výhru. Čeští hráči byli výsledkem velmi zklamaní, ale zklamání z této finálové porážky proti Slovensku bude velkou motivací a pomůže týmu předvést v Birminghamu na těchto Světových hrách dobrý výkon, pro svět jsou skutečně jedni z nich. nejlepší země světa ve florbale.

READ  Rodilá zdravotní sestra ukrajinského původu se vydává na cestu pomoci uprchlíkům v České republice

Česká republika doufá, že na těchto Světových hrách získá medaili. Budou se snažit odrazit od svého výkonu ve finále EUR3 a mohli by vytáhnout překvapivý výsledek proti Finsku ve skupinové fázi nebo v semifinále. Češi jsou ve skupině se stříbrnými medailisty z mistrovství světa 2020 Finskem a severoamerickým duem Kanada a Spojené státy.

Více o turnaji v červenci čtěte zde.

Foto: Martin Flusek

Jak dobře dopadne Česká republika na Světových hrách v Alabamě? To ukáže až čas, ale je to mladý, hladový a talentovaný tým ve všech oblastech hřiště. Budou doufat, že porazí ve skupinové fázi proti Finsku, které na těchto Světových hrách usiluje o medaili. Seznam týmů České republiky na Světových hrách najdete zde.

Švédsko vyhrálo předchozí ročník ve Vratislavi v roce 2017 a ve finále porazilo Švýcarsko 7:5. Finsko bylo 3., Česká republika 4., USA 5. a Polsko 6.

Zůstaňte v obraze o všech Světových hrách 2022 pomocí hashtagů #florbal #RoadtoBHM #TWG2022

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.