Auckland vypukl striktní týdenní blokování koronaviru | Nový Zéland

Auckland se vynořil z týdenního uzavření po komunitní skupině nejvíce nakažlivé britské varianty koronaviru.

Úředníci zdravotnictví uvedli, že v neděli nebyly zaznamenány žádné nové domácí případy Covid-19, což umožnilo zmírnění omezení. Pokud během zbytku neděle nebudou potvrzeny žádné případy komunity, bude to celých sedm dní od posledního případu komunity.

Na veřejných shromážděních ve městě s téměř dvěma miliony lidí však nadále platí omezení a ve veřejné dopravě jsou povinné masky.

Záběry TVNZ ukázaly, jak se lidé v neděli ráno sešli v kavárnách, přičemž mnozí říkali, že se jim ulevilo.

Vláda uvedla, že v pátek může dále omezit omezení v Aucklandu, aby se dostala na stejnou úroveň jako ve zbytku země Nový Zéland.

Premiérka Jacinda Ardernová v pátek uvedla, že se drží rozhodnutí Nového Zélandu pokračovat ve strategii zrušení, ale připustila, že to s sebou přináší náklady, od ztráty zaměstnání až po zrušení školních táborů.

Řekla, že vláda správně uložila sedmidenní blokování, jen několik týdnů po třech dnech náhlého zrušení omezení, a to kvůli přenositelnější a nepředvídatelnější povaze britské varianty.

„Třetí úroveň nám poskytla další vrstvu zabezpečení, zatímco jsme se potýkali s neznámým, a snížili jsme rizika,“ řekla.

Porušení pravidla na úrovni třetí a přispění k šíření ve skupině Oakland na konci února, bylo tento týden bodem kritiky – a vyvolalo výzvy, aby vláda udělala více, pokud jde o dosah komunity.

Ardern uvedla, že nevěřila, že by někdo, kdo poruší omezení úrovně 3, udělal chybu, ale neviděla žádnou výhodu v tom, že by v minulých týdnech pokračovala v jednotlivých případech „tam a zpět“.

Rychlá opatření v oblasti veřejného zdraví spolu s agresivním sledováním kontaktů, uzavíráním hranic a povinnými karanténami cestujících jsou připisována úspěchu Nového Zélandu a Austrálie v prevenci šíření epidemie.

READ  Kanadský místopředseda vlády Freeland Verbální napadání v Albertě, Trudeau to nazývá součástí trendu

V obou zemích došlo v druhé polovině roku 2020 k rychlému oživení jejich ekonomik. Nový Zéland od začátku pandemie hlásil více než 2 000 případů koronaviru a 26 úmrtí.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *