Sima skórovala, když Slavia Brocková vyhrála Český pohár a dvojnásobek

Senegal vyrazil dopředu, aby dokončil domácí double se svým druhým poločasem v Doosan aréně

Abdullah Sima získal ve čtvrtek českou trofej pro Slavii Brock 1: 0 ve finále proti Victoria Blason.

Po bezgólovém prvním poločase vystřídal v 60. minutě 19letého Lucase Masobusta s jeho snahou v 73. minutě oddělit oba týmy v Blaise.

Vítězství týmu Slavia Brock po dokončení třetího po sobě jdoucího titulu české Ligy minulý měsíc dokončilo domácí zdvojnásobení.

Duo Pobřeží slonoviny Ibrahim Benham Drore a Simon Deli byli také představeni jako náhradníci druhé poloviny za Reds and Whites, zatímco Nigérijčan Peter Olayinka nebyl do setkání zapojen.

Sima se přestěhovala do Prahy loni v červenci, kde se brzy ujal týmu Zindricha Tripishovského.

V této sezóně nastřílel 15 gólů ve všech soutěžích a je třetím nejlépe bodujícím hráčem Slavie Brock v české elitě.

Teenagerské senzaci, která se narodila v Tuckeru, zbývají tři roky jeho kontraktu, ale údajně po významné debutové sezóně na stadionu Sinobo přitahuje přestupy z klubů Premier League včetně Arsenalu a Manchesteru United.

Po čtvrtečním vítězství se Sima a jeho tým Slavia Brock snaží rozšířit na devět neporažených her ve všech soutěžích, když v neděli zamíří do Jablonu na další zápas Ligy.

Momentálně mají náskok 14 bodů před druhou Spartou Prox a kampaň dokončí vysoko, když budou 29. května hostit Českého Butzowicze v posledním ligovém zápase.

Na mezinárodní scéně se Sima představila pouze jednou za národní tým Senegalu – který v březnu skóroval proti Kongu v kvalifikaci na Africký pohár národů.