Nigérie, Česká republika zahajuje bilaterální program spolufinancování výzkumu a vývoje ve výši 16,2 milionů USD na projektu Delta-2 – The Sun Nigérie

Tak jako V rámci úsilí administrativy Mohammeda Buhariho o ekonomickou diverzifikaci začaly federální vláda a Česká republika ve středu vyzývat k předložení veřejných návrhů na projekt Delta-2 za 16,2 milionů dolarů.

Projekt Delta-2 je model spolupráce Technologické agentury TA ČR v České republice, který běží v letech 2020–2025, přičemž TA ČR sponzoruje výzkum a inovace výrobních společností a inovativních společností, čímž se Nigérie stává jedním z nových příjemců. Program.

NASENI z Nigérie a TA ČR České republiky podepsaly v Praze v roce 2014 Memorandum o porozumění (MoU), které spolufinancovaly česko-nigerijský bilaterální projekt výzkumu a vývoje na projektu Delta-2 jako některé důležité oblasti technologické výměny a inovací. .

Je vám 40 let a více? Nenechte si ujít důležité informace, za 2 dny to přestane! Klikněte sem a přečtěte si .

Prof. Mohammad Sani Haruna, výkonný viceprezident / generální ředitel Národní agentury pro vědeckou a inženýrskou infrastrukturu (NASENI), při této příležitosti řekl: „Jedním z projektů je výzva k veřejnému návrhu na projekt Delta-2. Implementováno na základě bilaterální dohody mezi oběma zeměmi.

Podle profesora Haruny nemohly prioritní oblasti memoranda o porozumění, včetně biotechnologického a farmaceutického výzkumu, zemědělství a potravinářských technologií a rozvoje těžebního průmyslu, fungovat dříve kvůli byrokracii až do prezidentské komise pro vymáhání práva (PICTT) pro transfer technologií. Výměnu informací mezi Nigérií a Českou republikou, PICTT, zahájil v listopadu 2020 prezident Mohammed Buhari.

Řekl: „PICTT získá technologie od výrobních společností v České republice; Třetí úroveň; Výzkum; A developerské společnosti. 250 mil. Kč (250 mil. Kč, cca 10,5 mil. USD) bylo přiděleno vládou České republiky na financování výzkumu prostřednictvím TA ČR a dodatečně je poskytne NASENI jménem federální vlády Nigérie. 2 000 000 000 nebo 5,7 milionu US “.

„Akvizice a rozvoj technologií prostřednictvím této spolupráce pomůže překlenout technologickou propast mezi Nigérií a vyspělými západními zeměmi a usnadní přechod Nigérie k produktivní ekonomice. Ve skutečnosti je nasazení technologií důležité pro zmírnění našich socioekonomických a bezpečnostních problémů.

READ  "Champions League of Occupy": Ruská ambasáda v České republice hozená fotbalovými míči

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.