Asteroid letící v neděli bezpečně poblíž Země

V neděli větší asteroid Letos letěl Zemí rychlostí 77 000 mil za hodinu.

Nebeské těleso, které získalo označení „Potenciálně nebezpečný asteroid“ podle Agentura NASA Úřad pro koordinaci planetární obrany se však nepřiblížil.

„Orbitální dráhu FO32 2001 kolem Slunce známe velmi přesně, protože byla objevena před 20 lety a od té doby byla sledována,“ Řekl Paul ChodasŘeditel Centra pro studium předmětů blízkých Zemi (tágo …), Kterou na jihu provozuje laboratoř Jet Propulsion Laboratory NASA Kalifornie. „Není šance, že se asteroid přiblíží k Zemi více než 1,25 milionu mil.“

Co zatím vytrvalost dokázala March Rover

Asteroid, který každých 810 dní dokončí jednu oběžnou dráhu, dosáhl svého nejbližšího bodu v neděli, ale skála je stále více než pětinásobek vzdálenosti mezi Zemí a ostrovem. měsíc.

Úzké volání umožní provést vědeckou studii o asteroidu.

Ona řekla „O tomto objektu je v současné době známo jen málo, takže velmi blízké setkání poskytuje skvělou příležitost dozvědět se o tomto asteroidu hodně,“ řekl Lance Penner, vedoucí vědecký pracovník laboratoře Jet Propulsion Laboratory NASA.

Kliknutím sem zobrazíte aplikaci FOX NEWS

Šťastní pozorovatelé hvězd mohou být dokonce svědky návštěvy.

„Asteroid bude při pohybu na jižní obloze jasnější.“ Ona řekla Shodas. „Amatérští astronomové na jižní polokouli a v nízkých severních zeměpisných šířkách by měli mít možnost sledovat tento asteroid pomocí středních dalekohledů s otvory nejméně 8 palců v noci před nejbližším přiblížením, ale k jejich nalezení budou možná potřebovat hvězdné mapy.“

READ  Vesmírný dalekohled Jamese Webba studuje trosky z výbuchu supernovy

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *