Ashleigh Bartyová postupuje do třetího kola Australian Open

Nejlepší nasazená Ashleigh Bartyová vstoupila ve středu do Australian Open téměř bezchybným výkonem a Lucii Bronzettiové ubrala jen málo energie. Australská světová jednička byla na začátku sezóny ve zlověstné formě a laserově se soustředila na Rod Laver Arena proti své druhé kvalifikaci v řadě a za pouhých 52 minut předjela Itálii 6:1, 6:1. Bartyová zahájila svou snahu získat svůj první titul na Australian Open v pondělí a rozdrtila Lesiu Tsurenko jednozápasovou prohrou za 54 minut.

Její služby byly po celý rok nedotknutelné. Nyní je neporažena v šesti zápasech, aby zahájila sezónu 2022 poté, co vyhrála Adelaide International a neprohrála zápas v podání už pět zápasů za sebou.

„Jsme přesně tam, kde jsme teď,“ řekl Barty.

„Měl jsem pocit, že jsme se v Adelaide dobře připravili. Hráli jsme dobře a odehráli těžké zápasy. (Trenér) Craig Tyzer je mistr.

„Mám pocit, že se celému našemu týmu společně daří velmi dobře. Baví nás hrát náš tenis a produkovat dobré věci.“

Wimbledonská šampionka Bartyová byla na prvním místě žebříčku už 111 týdnů v řadě a její neznámá 23letá soupeřka, nasazená do 142 a na svém prvním velkém turnaji, neměla žádnou šanci.

Zvedl jsem podání a pak jsem na sluncem zalitém centrálním kurtu zlomil svůj milostný bronz.

Můj bronz měl ve svých prvních pěti zápasech jen jednoho vítěze, než se konečně dostal mimo branku při podání, australská bankovní skupina před skupinou za 26 minut.

Italka se držela zpátky, aby začala druhý set pozitivně, ale byla zlomena v další hře na podání a set měl podobný scénář.

V pátek v osmifinále čeká Bartyovou těžší úkol, protože na Camilu Giorgi čeká zkušená třicátá nasazená, Italka porazila Češku Terezu Martínkovou 6-2 7-6 (7/2).

„Je to skvělá útočnice a jedna z nejsportovnějších dívek vůbec,“ řekla Bartyová z Georgie.

Přečtěte si všechny nejnovější zprávy, aktuální zprávy a zprávy o koronaviru zde.

READ  Sledujte Live TV Brighton vs Newcastle – globální seznamy kanálů na tuto sobotu

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.