Americké vízum pro občany České republiky, Estonska, Finska, Řecka a Maďarska

tisková zpráva

Zveřejněno 29. června 2023

Americká víza pro české občany

Všichni čeští občané, kteří navštíví USA na krátkou dobu, jsou povinni získat americké vízum, které není volitelné. Prostřednictvím Programu bezvízového styku mohou čeští občané požádat o ESTA (Electronic System for Travel Authorization). ESTA byla založena v roce 2009 za účelem správy údajů o cestujících do Spojených států v rámci programu bezvízového styku (VWP). Tyto informace se používají k určení, zda návštěvník představuje pro Spojené státy bezpečnostní nebo imigrační riziko. ESTA je požadavek na bezvízový vstup pro cestující do Spojených států. Mnoho národností se musí před cestou do Spojených států zaregistrovat online. Schválený ESTA umožňuje českým obyvatelům navštívit Spojené státy až na 90 dní za účelem turistiky, obchodu, dopravy, medicíny nebo krátkodobého studia. Pokud plánujete zůstat v USA déle než 90 dní, měli byste požádat o obchodní vízum B1 nebo turistické vízum B2. Čeští občané mohou využít schválený ESTA pro vícenásobné návštěvy Spojených států. Schválený ESTA je platný dva roky nebo do konce platnosti vašeho pasu. Pokud vaše ESTA vyprší, budete muset požádat o nové povolení. Po schválení je US ESTA elektronicky připojeno k pasu žadatele. ESTA je cestovní povolení, které lze získat online a zpracovat do 72 hodin od podání žádosti o ESTA.

USA vízové ​​požadavky pro české občany

 • Platný cestovní doklad nebo pas k žádosti o vízum ESTA USA.
 • Platná kreditní nebo debetní karta nebo účet PayPal k platbě za vízum ESTA USA.
 • Platná e-mailová adresa pro příjem ESTA USA Visa do jejich e-mailové schránky.

Americké vízum pro občany Estonska

Estonští občané musí požádat o americké vízum pro vstup do USA za účelem rekreace, obchodu nebo tranzitu. Vízum do Spojených států není dobrovolné, ale je spíše vyžadováno pro každého estonského občana, který zemi navštíví na krátkou dobu. Pokud máte estonský pas a chcete na krátkou dobu navštívit USA, měli byste vědět, že nepotřebujete americké vízum, ale spíše US ESTA. Estonci mohou požádat o ESTA, což je zkratka pro Electronic System for Travel Authorization, prostřednictvím programu bezvízového styku. ESTA je zkratka pro Electronic System for Travel Authorization a je vyžadována pro všechny estonské státní příslušníky, kteří mají v úmyslu cestovat do Spojených států. ESTA byla vytvořena v roce 2009 za účelem zpracování údajů od cestujících vstupujících do Spojených států prostřednictvím programu bezvízového styku (VWP). Tyto informace se používají k určení, zda cestující představuje pro občany USA bezpečnostní nebo imigrační riziko. Schválený ESTA umožňuje estonským občanům navštívit Spojené státy po dobu až 90 dnů na návštěvu za účelem turistiky, obchodu, dopravy, lékařských nebo krátkodobých studijních účelů. Pokud plánujete zůstat v USA déle než 90 dní, měli byste požádat o obchodní vízum B1 nebo turistické vízum B2. Estonští občané mohou použít schválený ESTA pro vícenásobné návštěvy Spojených států. Schválený ESTA je platný dva roky nebo do vypršení platnosti vašeho pasu. Pokud vaše ESTA vyprší, budete muset požádat o nové povolení. Před cestou do Spojených států se cestující musí ujistit, že jeho cestovní pas je platný alespoň tři měsíce po datu odjezdu.

READ  František navštívil Slovensko, Maďarsko a ... snad Českou republiku

Americké vízové ​​požadavky pro estonské občany

 • Platný cestovní doklad nebo pas k žádosti o vízum ESTA USA.
 • Kompletní naskenovaná kopie vašeho pasu.
 • Platná kreditní nebo debetní karta nebo účet PayPal k platbě za vízum ESTA USA.
 • Platná e-mailová adresa pro příjem ESTA USA Visa do jejich e-mailové schránky.

Americké vízum pro občany Finska

Držitelé finských pasů, kteří plánují krátké cesty do USA, jsou osvobozeni od vízové ​​povinnosti. Chcete-li využít této slevy na vízum, navštivte web ESTA a vyplňte online formulář povolení ke vstupu. ESTA byla založena v roce 2009 za účelem správy informací pro návštěvníky vstupující do Spojených států prostřednictvím programu bezvízového styku (VWP). Schválený ESTA umožňuje finským státním příslušníkům navštívit Spojené státy po dobu až 90 dnů za účelem turistiky, obchodu, tranzitu, lékařských nebo krátkodobých studijních účelů. Pokud máte v úmyslu zůstat v USA déle než 90 dní, musíte požádat o obchodní vízum B1 nebo turistické vízum B2. Finští občané mohou využít schválený ESTA pro četné návštěvy Spojených států. Schválený ESTA je platný dva roky nebo do konce platnosti vašeho pasu. Pokud vaše ESTA vyprší, budete muset požádat o nové povolení. To znamená, že finští návštěvníci si již nemusí domlouvat osobní schůzku na americkém velvyslanectví nebo konzulátu a žádat o vízum osobně. Vyplnění žádosti trvá méně než 15 minut a žadatelé mohou očekávat, že obdrží svůj US ESTA elektronicky připojený k jejich pasu, obvykle do 2 pracovních dnů, často mnohem dříve.

USA vízové ​​požadavky pro občany Finska

 • Platný cestovní pas vydaný Finskem.
 • Platná e-mailová adresa, na kterou vláda USA zašle kopii schváleného USA ESTA.
 • Platná platební metoda, jako je debetní nebo kreditní karta pro zaplacení poplatku za zpracování ESTA v USA.
READ  Česká republika přináší elektřinu do komunity Zambales - Manila Bulletin

Americká víza pro občany Řecka

Řečtí občané mohou v rámci programu bezvízového styku požádat o ESTA, což je zkratka pro Electronic System for Travel Authorization. Řecko bylo do programu přidáno v roce 2010 a Řekové se mohou přihlásit online. ESTA byla vytvořena v roce 2009 za účelem zpracování dat od turistů, kteří vstoupili do Spojených států prostřednictvím programu bezvízového styku (VWP). Tyto informace se používají k určení, zda návštěvník představuje pro Spojené státy bezpečnostní nebo imigrační riziko. Se schváleným ESTA mohou řečtí občané navštívit Spojené státy po dobu až 90 dnů za účelem turistiky, obchodu, dopravy, lékařské péče nebo krátkodobého studia. Pokud máte v úmyslu zůstat v USA déle než 90 dní, musíte požádat o obchodní vízum B1 nebo turistické vízum B2. Řečtí občané mohou využít schválený ESTA pro vícenásobné návštěvy Spojených států. Schválený ESTA je platný dva roky nebo do konce platnosti vašeho pasu. Pokud vaše ESTA vyprší, budete muset požádat o nové povolení. Nejprve je nutné kompletně vyplnit formulář žádosti ESTA. Formulář se skládá z jednoduchých přímých dotazů na základní osobní údaje, na které je potřeba odpovědět. Dokončení procesu žádosti trvá pouze 10–20 minut.

Americké vízové ​​požadavky pro řecké občany

 • Cestovní pas – Při cestě do zahraničí je vyžadován platný cestovní pas. Pro US ESTA potřebujete elektronický pas s elektronickým čipem obsahujícím biometrické informace.
 • E-mailová adresa – Vaše vízum bude připojeno k vašemu pasu, ale budete potřebovat jeho vytištěnou kopii, kterou budete muset ukázat imigračnímu úřadu po příjezdu do USA. Kopii obdržíte e-mailem ve formátu PDF. Nezapomeňte si to vytisknout, dokud neodejdete.
 • Způsob platby – Můžete použít kreditní/debetní karty nebo účet PayPal.
READ  Aktualizace 1 - Český parlament schvaluje zvýšení schodku státního rozpočtu v roce 2021 na 23 miliard dolarů

Americká víza pro maďarské občany

Maďarskí státní příslušníci mohou v rámci programu bezvízového styku požádat o ESTA, což je zkratka pro Electronic System for Travel Authorization. ESTA byla založena v roce 2009 za účelem zpracování dat od cestujících do Spojených států v rámci programu bezvízového styku (VWP). Tyto informace se používají k určení, zda návštěvník představuje pro Spojené státy bezpečnostní nebo imigrační riziko. Se schváleným ESTA mohou maďarští jednotlivci cestovat do Spojených států až na 90 dní za účelem turistiky, obchodu, dopravy, lékařských nebo krátkodobých studijních účelů. Pokud máte v úmyslu zůstat v USA déle než 90 dní, musíte požádat o obchodní vízum B1 nebo turistické vízum B2. Cesta by měla být služební nebo zábavná. Víza pro uchazeče o zaměstnání, studenty nebo ty, kteří se hodlají přistěhovat do Spojených států, bude i nadále vydávat velvyslanectví USA. Maďarskí občané mohou využít schválený ESTA pro vícenásobné návštěvy Spojených států. Nezletilí a příbuzní maďarských žadatelů musí mít vlastní individuální povolení ESTA. Rodiny cestující společně však mohou s rodinným US ESTA provést několik povolení současně. Program umožňuje bezproblémovou online aplikaci cestovní autorizace, kterou lze vyplnit během několika minut.

Americké vízové ​​požadavky pro maďarské občany

 • Cestovní pas, který používá elektronický čip obsahující biometrické informace a je platný nejméně 6 měsíců od zamýšleného data vstupu.
 • Typ pasu a osobní identifikační číslo (PIN).
 • Platná e-mailová adresa pro příjem ESTA do jejich e-mailové schránky.
 • K úhradě poplatku ESTA můžete použít debetní/kreditní kartu nebo účet PayPal.

Mediální komunikace
Jméno společnosti: americký úředník
Kontaktní osoba: Robert Haas Rustam
E-mailem: Poslat email
Telefon: +44 20 7379 4334
Adresa:The Strand, Londýn WC2B 4LA
Země: Spojené království
Webová stránka: www.us-visa-online.org/cy/visa/

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *