Americké letectvo operuje s americkou armádou v Polsku a České republice

Americké letectvo operuje s americkou armádou v Polsku a České republice

Seržant Tara Fazardo-Artica, 113. divize mobilních veřejných záležitostí

Dne 8. března 2022 slyší vojáci z hraniční věže ve Žďáru ve vojenském prostoru Hradiště v České republice jemný řev. Čeští vojáci vycházejí a dívají se, jaký hluk dělají.
V dosahu létají dva útočné vrtulníky MI-24 Hind. Náhle se objevila ponorka L-159 Advanced Light Combat Aircraft (ALCA) s pevnými křídly a potopila se blízko země směrem k věži.

Na kopci v dálce seržant letectva. Justin Hodges a starší letec Tristin Aho, jednotní letečtí dispečeři (JDAC), rozlišují mezi přátelskými a nepřátelskými jednotkami a provádějí blízkou leteckou podporu rádiovým vysíláním operací stíhacích letadel nad výcvikovou oblastí. „Spolupracujeme s českými protějšky a českými letouny na usnadnění útoků českého letectva,“ vysvětlil Hodges.

Hodges a Trieste jsou členy Special Warfare and Tactical Air Control Party (TACP) amerického letectva. Personál JTAC z amerického letectva se při práci se spojenci připojil k armádě a námořní pěchotě v čele. „Koordinovali jsme to s českými JTAC; šli jsme tam a provedli jsme koordinované nálety na strategické cíle pro americkou armádu,“ řekl Hodges.

Hodges a Aho 10. letka leteckých podpůrných operací jsou mimo činnost. Riley, Connecticut, A je v současné době umístěna ve výcvikovém prostoru Travsko Pomorsky v Polsku. „Americká armáda diktuje, že mají určitý počet JTAC přidružených k armádě,“ řekl Hodges. „Takže se k nim připojíme a začleníme obrázek letadla do plánu vojenského manévru.“ Dva příslušníci letectva sloužili u 2. praporu, 34. obrněného pluku, 1. praporu obrněné divize, 1. pěší divize a účastnili se Saber Strike 22 v České republice.

„Byli jsme přiděleni k práci s armádní jednotkou, takže pracujeme v 1. pěší divizi z Relay Fort,“ řekl Aho. „Pracujeme s 2-34.“
V Sabre Strike 22 provedlo letectvo ve spolupráci s českým letectvem cvičení protivzdušné obrany během několika národních vojenských cvičení od února do března. .

READ  West Ham & Czech Republic Link

Saber Strike poskytl příležitost 22 americkým JTAC pracovat přímo s českou armádou a nacvičovat klíčové schopnosti pro sjednocení spojenců NATO při podpoře pozemních operací. „Saber Strike 22 bylo velmi úspěšné cvičení,“ řekl Hodges.

Datum pořízení: 03.08.2022
Datum zveřejnění: 19.04.2022 06:41
ID příběhu: 418733
Umístění: Vojenský prostor HRADIšTě, CZWebová zobrazení: 12
Stahování: 0

Veřejná doména

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *