Bank of America pojmenovává měny rozvíjejících se trhů, aby je podporovala s rostoucími inflačními riziky

Žena fotografuje vykládku kontejnerové lodi Ever Legacy po jejím příletu z Taipei do přístavu Los Angeles, nejrušnějšího kontejnerového přístavu v zemi, 6. března 2020 na terminálovém ostrově v Kalifornii.

Mario Tama | Getty Images

S návratem úzkých míst globální poptávky a nabídky, které pravděpodobně povedou k růstu cen přepravy, potravin a energie, Bank of America věří, že inflace rozvíjejícího se trhu může být na obzoru.

V nedělní zprávě David Honer, stratég aktiv pro region EMEA, zdůraznil, že zatímco trhy oceňují nejvyšší míru inflace v USA za posledních deset let, vyhlídky na rozvíjejících se trzích ji neřídí, přestože jsou více předmětem inflace z rozvinuté trhy.

Prvním znamením, že na rozvíjejících se trzích může bezprostředně hrozit vyšší inflace, je podle Hannera nedávný nárůst sazeb přepravného, ​​protože odskakující globální obchod a omezení kapacity mezi dopravci způsobily úzká místa v dodávkách. Analytici BofA také očekávají zdvojnásobení cen ropy oproti roku 2020 a poznamenávají, že ceny potravin zrychlují.

„Za normálních okolností by měly být základní vlivy ignorovány, ale očekáváme, že vyvolají obavy na trhu, který se již v USA obává inflace,“ řekl Hanner.

Míry spotové kontejnerové přepravy jsou v současné době na rekordních úrovních, což je trojnásobek úrovně v tomto bodě loňského roku a dvojnásobek průměru za celý rok 2020, ačkoli hlavní dopravci jako Maersk očekávají návrat k normálu ve druhém čtvrtletí roku 2021 a dále.

I když je dlouhodobý výhled vyváženější, naznačil, že rizika proinflace jsou stále vyšší než obvykle, a doporučil investorům, aby využili příležitosti k zajištění.

„Snižuje se další faktor sekulární inflace: nabídka pracovníků ve srovnání s nepracujícími dosáhne maxima teprve tehdy, když náklady pravděpodobně zvýší také de-globalizace a nižší míra úspor,“ uvedl Hanner.

READ  10. výročí mezinárodní soutěže American Czech and Slovak Voice do UW-Green Bay 14.-16. října - Inside UW-Green Bay News

„Automatizace naopak zůstává hlavním vyrovnávacím faktorem pro snižování inflace. Rovnováha těchto sil bude pravděpodobně určovat dlouhodobou budoucnost inflace na rozvíjejícím se trhu.“

Centrální banky Hawk, flexibilní rozvahy

Hanner doporučil nakupovat měny kryté jestřábovými centrálními bankami nebo silnou platební bilancí – konkrétně brazilský real, čínský jüan, česká koruna a jihokorejský won – spolu s vývozci ropy, zejména ruským rublem a ruskými akciemi.

„Mezi zeměmi rozvíjejících se trhů prostředí vysoké inflace a sazeb upřednostňuje trhy, které jsou odolné vůči vyšším nákladům na financování a ve skutečnosti těží z vyšších komodit,“ řekl Hanner.

„Patří sem například Rusko, Saúdská Arábie a Spojené arabské emiráty. Milujeme Rusko v akciích a cizích měnách a Dubaj v akciích.“

Analytici Bank of America zdůraznili, že měny v zemích, kde centrální banky pravděpodobně zvýší úrokové sazby, aby tyto tlaky zvládly, budou pravděpodobně těžit nejvíce.

„Kromě výše zmíněného ruského rublu se nám z tohoto důvodu líbí také BRL, CNH a CZK, stejně jako KRW jako zástupce pro Čínu. V cenách máme rádi medvědí pozice s nižšími výnosy, jako je Maďarsko nebo Polsko.“

Hanner a jeho tým navrhli, že celkově mají důkazy tendenci upřednostňovat investory, a to přinejmenším přidáním určité ochrany proti rostoucí inflaci na rozvíjejících se trzích.

„Rizika se zdají být nepřiměřená: V tuto chvíli trhy vykazují malé obavy z nárůstu cenových tlaků. V nadcházejících měsících je pravděpodobné, že dojde k překvapivým překvapením, která by mohla trhy ještě více znervóznit z dlouhodobého vývoje inflace,“ “ řekl.

„ Také z dlouhodobého hlediska se deflační síly zdají silnější než po dlouhou dobu (volnější makroekonomická politika, návrat z globalizace, demografie), i když oceňujeme také argument, že automatizace bude i nadále dominovat inflaci rozvíjejícího se trhu navzdory všem něco, co tyto faktory “.

READ  Nejlepší diplomat Pac zapletený do evropského podvodu s vízy: zpráva

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.