Bank of America pojmenovává měny rozvíjejících se trhů, aby je podporovala s rostoucími inflačními riziky

Žena fotografuje vykládku kontejnerové lodi Ever Legacy po jejím příletu z Taipei do přístavu Los Angeles, nejrušnějšího kontejnerového přístavu v zemi, 6. března 2020 na terminálovém ostrově v Kalifornii.

Mario Tama | Getty Images

S návratem úzkých míst globální poptávky a nabídky, které pravděpodobně povedou k růstu cen přepravy, potravin a energie, Bank of America věří, že inflace rozvíjejícího se trhu může být na obzoru.

V nedělní zprávě David Honer, stratég aktiv pro region EMEA, zdůraznil, že zatímco trhy oceňují nejvyšší míru inflace v USA za posledních deset let, vyhlídky na rozvíjejících se trzích ji neřídí, přestože jsou více předmětem inflace z rozvinuté trhy.

Prvním znamením, že na rozvíjejících se trzích může bezprostředně hrozit vyšší inflace, je podle Hannera nedávný nárůst sazeb přepravného, ​​protože odskakující globální obchod a omezení kapacity mezi dopravci způsobily úzká místa v dodávkách. Analytici BofA také očekávají zdvojnásobení cen ropy oproti roku 2020 a poznamenávají, že ceny potravin zrychlují.

„Za normálních okolností by měly být základní vlivy ignorovány, ale očekáváme, že vyvolají obavy na trhu, který se již v USA obává inflace,“ řekl Hanner.

Míry spotové kontejnerové přepravy jsou v současné době na rekordních úrovních, což je trojnásobek úrovně v tomto bodě loňského roku a dvojnásobek průměru za celý rok 2020, ačkoli hlavní dopravci jako Maersk očekávají návrat k normálu ve druhém čtvrtletí roku 2021 a dále.

I když je dlouhodobý výhled vyváženější, naznačil, že rizika proinflace jsou stále vyšší než obvykle, a doporučil investorům, aby využili příležitosti k zajištění.

„Snižuje se další faktor sekulární inflace: nabídka pracovníků ve srovnání s nepracujícími dosáhne maxima teprve tehdy, když náklady pravděpodobně zvýší také de-globalizace a nižší míra úspor,“ uvedl Hanner.

„Automatizace naopak zůstává hlavním vyrovnávacím faktorem pro snižování inflace. Rovnováha těchto sil bude pravděpodobně určovat dlouhodobou budoucnost inflace na rozvíjejícím se trhu.“

READ  Propuknutí virů a omezení vrhají stín na evropskou ekonomiku

Centrální banky Hawk, flexibilní rozvahy

Hanner doporučil nakupovat měny kryté jestřábovými centrálními bankami nebo silnou platební bilancí – konkrétně brazilský real, čínský jüan, česká koruna a jihokorejský won – spolu s vývozci ropy, zejména ruským rublem a ruskými akciemi.

„Mezi zeměmi rozvíjejících se trhů prostředí vysoké inflace a sazeb upřednostňuje trhy, které jsou odolné vůči vyšším nákladům na financování a ve skutečnosti těží z vyšších komodit,“ řekl Hanner.

„Patří sem například Rusko, Saúdská Arábie a Spojené arabské emiráty. Milujeme Rusko v akciích a cizích měnách a Dubaj v akciích.“

Analytici Bank of America zdůraznili, že měny v zemích, kde centrální banky pravděpodobně zvýší úrokové sazby, aby tyto tlaky zvládly, budou pravděpodobně těžit nejvíce.

„Kromě výše zmíněného ruského rublu se nám z tohoto důvodu líbí také BRL, CNH a CZK, stejně jako KRW jako zástupce pro Čínu. V cenách máme rádi medvědí pozice s nižšími výnosy, jako je Maďarsko nebo Polsko.“

Hanner a jeho tým navrhli, že celkově mají důkazy tendenci upřednostňovat investory, a to přinejmenším přidáním určité ochrany proti rostoucí inflaci na rozvíjejících se trzích.

„Rizika se zdají být nepřiměřená: V tuto chvíli trhy vykazují malé obavy z nárůstu cenových tlaků. V nadcházejících měsících je pravděpodobné, že dojde k překvapivým překvapením, která by mohla trhy ještě více znervóznit z dlouhodobého vývoje inflace,“ “ řekl.

„ Také z dlouhodobého hlediska se deflační síly zdají silnější než po dlouhou dobu (volnější makroekonomická politika, návrat z globalizace, demografie), i když oceňujeme také argument, že automatizace bude i nadále dominovat inflaci rozvíjejícího se trhu navzdory všem něco, co tyto faktory “.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *