Amazon zakazuje prodej nástroje FlipperZero, který vyvolal novou vlnu žertů TikTok, protože dokáže vypínat telefony a televize, hackovat herní konzole a klonovat kreditní karty

Amazon zakazuje prodej nástroje FlipperZero, který vyvolal novou vlnu žertů TikTok, protože dokáže vypínat telefony a televize, hackovat herní konzole a klonovat kreditní karty
  • Amazon zakázal digitální frekvenční hackovací zařízení, které způsobilo vlnu žertů na TikTok
  • Nástroj „FlipperZero“ je považován za nástroj porušující zásady prodejce, protože je schopen ukrást informace o kreditní kartě
  • Nástroj je také schopen odemykat auta, otevírat dveře hotelových pokojů a dopravní zábrany a vypínat televizní obrazovky

Amazon zakázal prodej „FlipperZero“, přenosného zařízení určeného k nabourávání digitálních frekvencí, jako jsou rádiové vlny a televizní signály.

Tento nástroj byl poprvé vydán v létě 2020 a tento rok se stal virálním, protože vyvolal vlnu žertů na TikTok.

Internetový maloobchodní gigant se rozhodl zakázat produkt poté, co vyšlo najevo, že jeho hackerské schopnosti jsou také schopné klonovat informace o kreditních kartách, čímž porušují firemní pravidla pro skimming karet.

Ve znepokojivém pohledu na to, jak snadné je zachytit veřejné digitální vlny, jsou sociální média plná podvodníků, kteří vypínají obrazovky restaurací, otevírají zamčené dveře pomocí karet a zasahují do vozidel.

FlipperZero umožňuje uživatelům hackovat digitální frekvence, jako jsou rádiové vlny a televizní signály, pouhým stisknutím tlačítka
Ačkoli se tento gadget často používá v žertech na sociálních sítích, má vážnější využití – včetně schopnosti na dálku zachytit signál klíče od auta.
Technologie je také schopna otevřít zamčené dveře prostřednictvím karty s klíčem, protože dokáže číst a pamatovat si informace o digitální frekvenci pro pozdější použití

FlipperZero, který se prodává za 169 dolarů, nebyl navržen jen tak, aby oklamal nic netušící oběti a jeho použití by připomínalo některé staré hry „Tamagotchi“.

Uživatelé si hrají s digitálním delfínem, kterého „krmí“ hackerskými frekvencemi, což se provádí pomocí elektronického multi-nástroje, který dokáže hacknout krmivo kliknutím na tlačítko.

Ve videích sdílených na sociálních sítích bylo vidět, jak je studenti používají k narušení výuky tím, že vypnou chytré tabule a obtěžují své přátele vypínáním obrazovek, když hrají živou videohru.

V jiném případě se uživateli podařilo proniknout do digitální tapety v restauraci a obrazovek menu v řetězci rychlého občerstvení.

Flipper Zero, vytvořený prostřednictvím crowdfundingové kampaně, která před třemi lety vybrala téměř 5 milionů dolarů, se svými schopnostmi sotva stydí a na svých webových stránkách uvádí, že hra „ráda hackuje digitální věci, jako jsou rádiové protokoly, systémy řízení přístupu, hardware a další. “

READ  Genshin Impact dostává nový trailer k představení Goroua

Mnozí používali tento nástroj, aby frustrovali své okolí neškodnými žertíky, jako je vypnutí videohry nebo přepnutí kanálu na domácí televizi.

Zdá se však, že tento gadget má také vážnější využití, včetně použití funkce rádia pod 1 GHz k napodobení signálů na dálkovém ovladači klíče od auta k jeho odemknutí.

Tato schopnost je však omezená, protože většina moderních vozů má systém „rolling encryption“, který nahrazuje vlnu používanou k odemknutí vozu každým klepnutím, které FlipperZero neobchází. HowToGeek.

U starších aut můžete být více ohroženi.

V klipu sdíleném na sociálních sítích mohl uživatel pomocí FlipperZero proniknout do elektronické tapety v restauraci a vypnout ji.
Tento nástroj byl Amazonem zakázán kvůli technologii skimmingu karet. V ukázce bylo ukázáno, jak lze snadno ukrást informace o kreditní kartě, včetně Apple Pay, pokud má podvodník přístup k samotné kartě.

Nástroj má podobnou možnost pro finanční podvody, protože je schopen naskenovat a zapamatovat si informace o kreditní kartě – a to i prostřednictvím vašeho chytrého telefonu.

Aby bylo možné hacknout kreditní kartu, musí být zařízení drženo přímo nad kartou a nezdá se, že by bylo schopno dosáhnout přes peněženku.

Stejně tak FlipperZero je schopen ukrást informace o kartě prostřednictvím funkcí smartphonu, jako je Apple Pay, ale k tomu musí být telefon odemčen.

V klipech zařízení způsobujících chaos v ulicích, které byly sdíleny na sociálních sítích, se zdá, že jej někteří uživatelé používají k zachycení rádiových signálů, které řídí dopravní bariéry.

Stejné bezdrátové odposlechy signálu také údajně umožní nástroji změnit značení na čerpací stanici a zachytit veřejnou reklamu v supermarketech.

Hotely, které ve svých pokojích používají karty RFID, které vám umožňují otevřít dveře klepnutím, mohou být také obezřetné vůči této technologii, protože dokáže otevřít dveře zamčené kartou.

Díky jeho schopnosti číst a následně uložit vlnu RFID karty stačí, aby hacker na několik sekund načetl klíč od hotelového pokoje pomocí FlipperZero, aby pak mohl získat přístup do pokoje.

Tato technologie bude připomínat některé staré hry „Tamagotchi“, kde uživatelé hrají s digitálním delfínem, kterého „krmí“ hackováním frekvencí.

I když se zdá, že mnozí s tímto gadgetem hráli v podstatě neškodné žerty, jeho schopnost číst karty vedla k tomu, že byl na Amazonu zakázán.

READ  Yusaku Maezawa otevírá veřejná místa na měsíčním výletu hvězdnou lodí SpaceX

Prodejce má zavedeny specifické zásady, které zabraňují tomu, aby byla na jeho platformě dostupná technologie „skimmeru kreditních karet“, přičemž čtečka karet zařízení FlipperZero s možností platby klepnutím byla označena jako porušující pravidla.

Podle Bleeping Computer poslal Amazon prodejcům třetích stran varování, aby přestali technologii prodávat.

„Tento produkt byl identifikován jako zařízení pro skenování karet.“ Zásady Amazonu zakazují prodej nebo uvádění zařízení na skimming karet, uvádí se v oznámení.

„Učinili jsme toto opatření, protože tento produkt není povolen k prodeji na Amazon.com.“ Je vaší povinností zajistit, aby produkty, které poskytujete, byly v souladu se všemi platnými zákony, předpisy a zásadami Amazonu.

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *