Amatérští astronomové mohou na noční obloze vidět novou supernovu

Amatérští astronomové mohou na noční obloze vidět novou supernovu

Spirálová ramena galaxie Větrník.

Spirálová ramena galaxie Větrník.
obrázek: NASA, Evropská vesmírná agentura, K. Koontz (JHU), F. Brissolen (University of Hawaii), J. Trauger (JPL), J. Mold (NOAO), Y.-H. Chu (University of Illinois, Urbana) a STScI; Snímek CFHT: Canada-France-Hawaii Telescope / J.-C. Quillander/Quilum; NOAO Obrázek: G. Jacoby, B. Bohannan, M. Hanna/NOAO/AURA/NSF

V neustále se měnícím vesmíru, kterým je Vesmír, končí největší hvězdy svůj život v masivních explozích zvaných supernovy. To jsou výbuchy Tak jasný, že je vidět Přes obrovské vzdálenosti – a tady na Zemi se na noční obloze právě objevil nový. Pokud otočíte dalekohled směrem k souhvězdí Ursa Major, můžete být vzácný možnost vidět a Nově vybuchlá hvězda.

a Supernova se nachází v jednom ze spirálních ramen Galaxie Větrník, známá také jako Messier 101 25 milionů světelných let od Zeměpodle NASA. jako Space.com Zprávy naznačují, že supernova pojmenovaná SN 2023ixf byla v posledních dnech předmětem očí astronomů..

podle Obloha a dalekohledA Objevila se supernova v pátek a měl by být viditelný 4,5palcovým dalekohledem. agentura NASA Hubbleův vesmírný dalekohled Začal to studovat včeraA prásk szůstanou viditelné ještě několik měsíců, NASA říká. Pro dvorní astronomy se zájmem o nahrávání zábleskG ventilátorAlaxy se nachází nad Alkaidem – hvězdou, která tvoří konec rukojeti Velkého vozu – na noční obloze.

mrtví Pravděpodobně z ní bude hvězda Mnohonásobně větší než naše vlastní Sun, podle Space.com – natolik, že Nahradí-li naše slunce, nahradí také Vlastní Byl Je větší než velikost planety Mars obíhat. A velký-Dostatek hvězd se stane supernovou, když jim dojde vnitřní palivo, které podporuje jejich jadernou fúzi. Gravitace hvězdy se donutí zhroutit do sebe a uvolnit energii ve formě masivní exploze. tPoslední slam dunk se mění ve hvězdu Neutronová hvězda nebo černá díra.

Hvězda je stará miliony až miliardy let, takže sledovat někoho umírat je opravdu vzrušující okamžik. Začátkem tohoto roku astronomové našli důkaz Dvojhvězdný systém, který nakonec vytvoří kilonovunebo pravděpodobně dojde k explozi Borz gama paprsků A Velké množství zlata a platiny. systém je doma neutronová hvězda a Hmotná hvězda je v procesu supernovy, v tomto okamžiku se také stane neutronovou hvězdou. Nakonec tyto Srazí se dvě neutronové hvězdy a vznikne kilonova.

READ  Vědci tvrdí, že opětovné zmrazení zemských pólů je možné a také pozoruhodně levné

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *