Astronauti pěstují zelené chile na vesmírné stanici a vyrábějí vesmírné tacos: NPR

Astronaut NASA Shane Kimbrough kontroluje rostliny Hatch Shelley rostoucí na Mezinárodní vesmírné stanici začátkem tohoto roku.

NASA


Skrýt popisek

Přepínač titulků

NASA

Astronaut NASA Shane Kimbrough kontroluje rostliny Hatch Shelley rostoucí na Mezinárodní vesmírné stanici začátkem tohoto roku.

NASA

Vesmír je prostě chutnější.

Astronauti na palubě Mezinárodní vesmírné stanice si minulý víkend pochutnávali na vesmírných tacos: tacos se zeleným chilli, které již byly vypěstovány ve vesmíru. V rámci vyšetřování NASA Plant Habitat-04 začali vědci na palubě Mezinárodní vesmírné stanice pěstovat vylíhlá mláďata – druh papriky nalezený v Hatch Valley v Novém Mexiku. v červenci Ve snaze porozumět více o „interakcích rostlina-mikrobi“ ve vesmíru, NASA Ona řekla.

Astronauti pěstovali další plodiny, jako kupř salát a ředkvičky, ve vesmíru předtím. Papriky se ale ve vesmíru pěstují obtížněji, protože jim trvá poměrně dlouho, než vyklíčí a přinesou ovoce, uvádí zpráva NASA.

Je to poprvé, co NASA pěstovala papriky ve vesmíru a astronauti konečně v pátek ochutnali plody své práce, než shromáždili data o sklizených červených a zelených paprikách. Astronautka Megan MacArthur Sdílené fotky z toho, co nazvala „dosud nejlepší vesmírná tacos“, která byla vyrobena z hovězího masa fajita, kari rajčat, artyčoků a chilských mláďat vypěstovaných na Mezinárodní vesmírné stanici.

„Páteční hody!“ Napsal jsem na Twitter.

NASA v červenci vysvětlila, že experiment s chilli je součástí snahy rozšířit počet plodin, které mohou astronauti pěstovat ve vesmíru během budoucích misí. uvolnění.

READ  NASA se pokusí opravit Hubbleův dalekohled přepnutím na záložní zařízení

„Výzvou je umět nakrmit posádky v LEO a poté podporovat průzkumníky během budoucích misí mimo LEO do destinací, které zahrnují Měsíc, v rámci programu Artemis, a nakonec i na Mars,“ řekl Matt Romain. , hlavní řešitel experimentu NASA Plant Habitat-04. „Jsme omezeni na plodiny, které nepotřebují rozsáhlé skladování nebo zpracování.“

Vypadá to, že astronauti by si na budoucích misích mohli dát čerstvé zelené chili. Nazval to obří kousnutí lidstva.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *