Amanda Anisimová vyřadila na Australian Open Naomi Ósakaovou

Američanka Amanda Anisimová podává proti Karolíně Plíškové z České republiky v zápase druhého kola čtvrtého dne tenisového mistrovství US Open 2021 v Billie Jean King National Tennis Center USTA. Povinný kredit: Jerry Lai-USA TODAY Sports

Amanda Anisimová porazila v pátek na Australian Open Naomi Ósakaovou v napínavém zápase třetího kola.

Anisimová (20 let) vyhrála závěrečný tiebreak 10-5 a Američanka postoupila do čtvrtfinále ženské dvouhry výhrou 4-6, 6-3, 7-6 (5).

„Nemůžu mluvit… Nemůžu se přestat usmívat,“ řekla Anisimová na kurtu po zápase. „V tomto zápase jsem věděl, že musím hrát dobře, pokud si chci dát šanci. Věděl jsem, že musím zrychlit hru a pokusit se být agresivní.“

Ósakaová, obhájkyně titulu v Austrálii, měla 21 vítězných ku 46 od Anisimové, která také zaznamenala poměr prvního podání 68 procent.

Druhá Američanka Jessica Pegulaová na 21. místě postoupila do čtvrtého kola a zápas s řeckou pátou nasazenou Marií Sakkari, která porazila Veroniku Kudretovou 6:4, 6:1.

Dvojnásobná vítězka Australian Open Victoria Azarenková z Běloruska porazila 15. nasazenou Ukrajinku Elinu Svitolinovou 6:0, 6:2 a vrátila se do čtvrtfinále poprvé od roku 2016. Utká se s šampionkou French Open z Česka Barborou Krejšekovou. V osmifinále.

Nyní 8:0 v roce 2022 se Anisimová střetne s nejlepší nasazenou Ashleigh Bartyovou z Austrálie. Parteyová řekla, že se těší na test, kdy bude čelit Ósace ve čtvrtfinále po jejím vítězství v pátý den.

„Ale Amanda si zaslouží být v 16. kole,“ řekl Barty.

Bartyová porazila Italku Camilu Giorgiovou 6-2 6-3 a čtvrtfinále Australian Open se dostala čtvrtý rok za sebou.

„Myslel jsem, že noc byla opravdu čistá, a staral jsem se o servisní hry,“ řekl Barty.

Barty a Anisimova se potkaly v roce 2019 na Roland Garros a Barty prohrála první set 7-6. Vyhrála sety 6-3 a vyhrála svůj první velký turnaj.

READ  Vladar se neustále zlepšuje jako rezerva pro Markstroma a Flimse

„Byl to zlom v mé kariéře,“ řekla v pátek.

Anisimová má šanci zaznamenat svůj vlastní zlom v Melbourne, když se oblíbenec davu utká s místním hrdinou.

Při vstupu na stadion myslím jen na zábavu,“ řekla Anisimová.

Anisimová ve druhém kole porazila 22. nasazenou Belindu Bencicovou (Švýcarsko), čímž vyřadila vítězku zlaté olympijské medaile z roku 2020 6:2, 7:5.

– Medi Level Media

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *