Nejnovější: Britská vláda umožňuje více fanoušků ve Wembley

Nejnovější zprávy z mistrovství Evropy ve fotbale:

___

Britská vláda uvedla, že více než 60 000 fanouškům bude umožněno vstoupit do semifinále a finále evropského šampionátu na stadionu ve Wembley.

Dosud nebyly poskytnuty žádné podrobnosti o tom, jak se fanoušci mohou zúčastnit ze zahraničí, aniž by museli být v karanténě po cestě do Londýna.

Vláda již souhlasila se zvýšením kapacity současné skupinové fáze z přibližně 22 000 na nejméně 40 000 pro jeden zápas v 16. kole a poslední tři zápasy Euro 2020 na stadionu s 90 000 sedadly.

Nyní to umožní Wembley mít kolem 75% kapacity pro semifinále a finále.

Prezident UEFA Aleksander Ceferin říká, že je „vděčný předsedovi vlády a vládě Spojeného království za jejich tvrdou práci při dokončení tohoto ujednání s námi“.

UEFA minulý týden prohlásila, že jedná s londýnskými úřady o tom, jak umožnit fanouškům pobyt v zemi méně než 24 hodin a pobyt uvnitř bublin.

___

Anglie říká, že hráči Mason Mount a Ben Chilwell budou až do pondělí v izolaci.

Desetidenní izolace přichází poté, co se po pátečním zápase dostala do kontaktu se skotským záložníkem Billym Gilmorem ve Wembley.

Anglie říká, že rozhodnutí o rozšíření izolace přišlo po jednáních se zdravotnickými úřady.

Budou trénovat sami.

___

Někteří hráči Španělska nebyli spokojeni s kritikou bývalého nizozemského záložníka Rafaela van der Vaarta.

Van der Vaart je komentátorem nizozemské televize na evropském šampionátu a údajně kritizoval Španělsko za špatný výkon na turnaji. Španělská média ho citovala slovy, že tým je „hrozný“ a že „míjí jen ze strany na stranu“.

Van der Vaart byl bývalým hráčem Realu Madrid a Realu Betis. Byl členem nizozemského národního týmu, který ve finále mistrovství světa 2010 podlehl Španělsku.

READ  Mistři české panenky Herminy Terlové a Jerryho Trnky

Španělský záložník Coke Resource uvedl, že Van der Vaart „hledá svůj okamžik slávy“ a že si pamatuje „vidět ho ve finále mistrovství světa“.

Útočník Pablo Sarabia říká, že Van der Vaart „udělal chybu“ svými komentáři „zejména jako bývalý hráč“. Sarabia říká, že jeho jediné vzpomínky na něj jsou z mistrovství světa 2010, „když mu to nedopadlo dobře“.

Španělsko bude ve středu čelit Slovensku v posledním zápase skupiny E. Musíte si vyhrát, abyste si zajistili místo v dalším kole po remízách proti Švédsku a Polsku.

___

UEFA odmítla žádost mnichovské městské rady o rozsvícení stadionu v duhových barvách v posledním zápase Německa proti Maďarsku na evropském šampionátu.

Správní rada prohlašuje, že chápe účel návrhu, ale „musí tuto žádost odmítnout“ vzhledem k politickému kontextu.

Žádost mnichovského starosty Dietera Reitera jménem rady vysvětlila, že se jedná o protest proti zákonu přijatému maďarskými zákonodárci minulý týden, který zakazuje sdílení jakéhokoli obsahu zobrazujícího homosexualitu nebo transsexualismus s nezletilými. Skupiny pro lidská práva označily zákon za diskriminační vůči LGBT lidem.

UEFA tvrdí, že věří, že „„ proti diskriminaci lze bojovat pouze v úzké spolupráci s ostatními “, a navrhla, aby Mnichov osvětlil stadion v duhových barvách 28. června na Den Christopher Street nebo mezi 3. a 9. červencem na Christopher Street Week ve městě.

___

Anglie a Česká republika se den před zápasem kvalifikovaly do 16. kola evropského šampionátu.

Výsledky v ostatních skupinách umožňovaly zaručení alespoň jednoho ze čtyř nejlepších umístění na třetím místě.

Oba týmy se setkají na londýnském stadionu ve Wembley bez tlaku na postup, ale v sázce bude první místo ve skupině D.

Skotsko nebo Chorvatsko se k nim mohou přidat v 16. kole s výhrou. Oba mají jeden bod ze svých prvních dvou her a navzájem si zahrají v Hampden Parku v Glasgow.

READ  Divadelní revue: Tenkrát je radostná hudební slavnost, hraná s okouzlující vášní

___

Více z AP soccer: https://apnews.com/hub/soccer a https://twitter.com/AP_Sports

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.