Krajicek & Ram vyhrávají napínavé čtyřhry, vedou Chorvatsko před USA v Davis Cupu | ATP Tour

Krajicek & Ram vyhrávají napínavé čtyřhry, vedou Chorvatsko před USA v Davis Cupu |  ATP Tour

Austin Krajicek a Rajiv Ram skórovali ve finále Davisova poháru ve Splitu nad Chorvatskem 2:1.

Ve velké čtyřhře porazili Krajicek s Ramem Ivana Todiče a Matta Paviče 7-6(5), 6-7(3), 6-2. Američané se vrátili pozdě v rozhodujícím setu a zajistili své zemi první výhru nad Chorvatskem (dříve 0:5) v Davis Cupu.

Krajicek a Todič jsou deblovými partnery na plný úvazek, kteří společně vyhráli Roland Garros na začátku tohoto roku. Ve středu ale byli na opačných stranách sítě a Krajíčkovi se prosadili a ve hře skupiny D vedli 1:0.

Američanka Mackenzie MacDonaldová se brzy ujala vedení své země poté, co porazila Dino Prismic 6-4, 6-2 za hodinu a 37 minut.

Chorvat Borna Kojo vyrovnal a Pepperstone dosáhl největší výhry své kariéry v žebříčku ATP výhrou 6-4, 7-6(6) nad světovou 11 Frances Tiafoeovou. Kojo byl v poslední době v rozpálené formě a na US Open se poprvé dostal do čtvrtého kola majoru.

USA poprvé od roku 2007 usilují o svůj 32. finálový titul v Davis Cupu.

Lehka byl kapitánem Česka po Španělsku
Jiří Lehka ve středu ve skupinové fázi finále Davisova poháru dovedl Českou republiku k vítězství v první baráži skupiny C proti Španělsku.

Další vicemistr General ATP Finals v roce 2022, Španěl Alejandro Davidovic, vyhrál 7-6(5), 7-5 a zajistil své zemi nedostižné vedení 2:0. Lehka odpaloval míč nebojácně během hodinového a 55minutového střetnutí a vedl 25 vítězů 2:0 v sérii Lexus ATP proti Davydovich Fokina.

<a href=Jiří Leheka“ />
Předtím Tomáš Machák postoupil za Českou republiku, když porazil Bernaba Zapatu Miralles 6:4, 6:4 za hodinu a 35 minut. Světová 119. hráčka vyhrála pět ze šesti daviscupových zápasů dvouhry.

Trojnásobní mistři České republiky se poprvé od roku 2016 snaží dostat do osmičky.