Hsiao zvolen viceprezidentem v ČR: MOFA

Hsiao zvolen viceprezidentem v ČR: MOFA

Tchaj-pej, 19. března (CNA) Nově zvolený viceprezident Hsiao Bi-Kim (蕭美琴) je v současné době v České republice, aby vystoupil na semináři organizovaném pražským think tankem Synopsis, potvrdilo Ministerstvo zahraničních věcí (MOFA) dne Úterý. .

Potvrzení MOFA přišlo poté, co předseda českého Senátu Miloš Vystrčil v příspěvku na sociální síti uvedl, že se s Hsiaem setkal na okraj akce Synopsys.

Podle mluvčího MOFA Jeffa Liu (劉永健) má Hsiao před svou oficiální inaugurací 20. května navštívit přátele v České republice.

Hsiaova cesta do České republiky přichází poté, co nově zvolený viceprezident údajně navštívil Spojené státy začátkem tohoto měsíce.

V reakci na žádost agentury Reuters o komentář úředník amerického ministerstva zahraničí uvedl, že Hsiao, bývalý nejvyšší velvyslanec Tchaj-wanu ve Washingtonu, navštívil zemi „ve své osobní funkci v osobních záležitostech“.

„Spojené státy mají dlouhodobý precedens návštěv tchajwanských představitelů a kandidátů a nově zvolených viceprezidentů před jejich inaugurací,“ řekl mluvčí agentuře Reuters.

Hsiaovu návštěvu v USA potvrdila i vládnoucí Demokratická pokroková strana (DPP).

Hsiao, 52, působil jako nejvyšší představitel Tchaj-wanu ve Washingtonu od července 2020, než v listopadu 2023 odstoupil z funkce viceprezidenta k viceprezidentovi Lai Ching-deo (賴清德) v prezidentské soutěži 13. ledna.

(Od Josepha Yeha)

Koncová položka/asg

READ  Bývalý premiér České republiky Babiš, jeho pobočník byl obviněn v kauze unijního grantového podvodu Zprávy o korupci

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *