Ramkumar Ramanathan a Yuki Bambri byli vyřazeni v kvalifikaci prvního kola

Indická dvouhra ve Wimbledonu skončila v pondělí poté, co Yuki Bambri a Ramkumar Ramanathan prohráli své první kolo kvalifikace.

Indická jednička a světová jednička Ramkumar prohrál 7:5, 6:4 s Witkoprivou z České republiky, zatímco Bombaj porazila světovou 62. číslo Bernabe Zapadu Mirallese ze Španělska 7:5, 6:1.

Bambri měl místo v kvalifikačním kole v žebříčku chráněných před zraněním, ale prohrál v těžkém zápase prvního kola proti kvalifikačnímu prvnímu týmu Zapada Miralles.

Španěl postoupil do kvalifikačního kola až do střetu čtvrtého kola na květnovém French Open. Západa Mirrals porazil Američany Johna Isnera a Taylora Fritze a ve čtvrtém kole prohrál s Alexandrem Sverrem.

Po několika těsných hrách prolomila Pambri Zapada podání Mirrorless, aby dosáhla stavu 5-3 a podala set. Pětadvacetiletý Španěl však během čtyřgamového běhu dvakrát prolomil podání Bombaje a set vyhrál 7:5.

Zapada Mirreles se ujala vedení tím, že ve druhém setu dvakrát porazila Pambri a vyhrála 7-5, 6-1 za 81 minut ve druhém kole kvalifikace.

Ramkumar, který čelil 19. nasazenému Kobrivovi, prohrál první set 7:5 a dostal se do vedení 3:1. Následující čtyři hry však Kobriwa vyhrála v poklusu, než získala set 6:4.

Mimochodem, Sania Mirza, která je v minulé sezóně na turné, je možná jedinou Indkou, která si letos ve Wimbledonu zahraje po boku Češky Lucy Hrdeky. Po letošním zákazu účasti ruských a běloruských hráčů ve Wimbledonu se seniorský hráč Rohan Bopanna rozhodl letos Wimbledon vynechat kvůli nedostatku bodů na grandslamu.