Konečný výsledek NASA ukazuje, že kosmická loď vrátila dvojnásobné množství asteroidů

Konečný výsledek NASA ukazuje, že kosmická loď vrátila dvojnásobné množství asteroidů

CAPE CANAVERAL, Florida – NASA konečně spočítala všechny vzorky asteroidů je zpět kosmickou lodí loni na podzim – dvojnásobek cíle vrátit trosky.

Úředníci o tom informovali ve čtvrtek Kosmická loď Osiris-Rex Nasbíral jsem 121,6 gramů (4,29 unce). Prach a štěrk Z asteroidu Bennu. To je něco málo přes půl šálku a je to největší kosmické množství, jaké kdy bylo získáno mimo Měsíc.

Otevření nádoby na vzorky trvalo NASA déle, než se očekávalo, kvůli zaseknutým spojovacím prvkům.

Ukázka návratové kapsle z mise NASA OSIRIS-REx krátce po přistání v poušti, 24. září 2023, na testovací a výcvikové střelnici ministerstva obrany v Utahu. Keegan Barber/NASA

Černé vzorky bohaté na uhlík – vůbec první, které NASA shromáždila z asteroidu – jsou uloženy ve speciální zpracovatelské laboratoři v Johnsonově vesmírném středisku v Houstonu.

Osiris-Rex vrátil vzorky loni v září, tři roky poté, co je sebral z asteroidu. Mise za 1 miliardu dolarů mohla stát víc, ale kameny po zachycení zablokovaly víko nádoby a některé vzorky odpluly.

Kosmická loď je nyní na cestě k další vesmírné skále, ale to bude zahrnovat pouze nepřetržitý průlet za účelem vyzvednutí vzorků.

Tým zpracování OSIRIS REx nalil vzorek z hlavy TAGSAM a prozkoumal materiál vzorku 19. ledna. Robert Markowitz/NASA-JSC
READ  Studie zjistila, že cvičení v malých množstvích zvyšuje rychlost ženského mozku

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *