Běžec z Karlových Varů, Shooting Star Zygimante Elena Jakstaite, On Board Aleph (exkluzivní)

Běžec z Karlových Varů, Shooting Star Zygimante Elena Jakstaite, On Board Aleph (exkluzivní)

Londýnská obchodní agentura domácí Na palubě lodi „Runner“ od Andriuse Blaževičiuse, která má světovou premiéru v soutěži Mezinárodní východ Karlovy Vary Karlovy Vary. Filmový festival.

Filmová hvězda Žygimantė Elena Jakštaitė, vybraná pro cenu Shooting Stars Award, prestižní evropský program propagace filmu pro začínající evropské herce, je letos na Berlinale. Porota Shooting Star komentovala svůj výkon: „Žygimantė Elena Jakštaitė předvedla sílu přírody plnou vášně a syrové energie, která téměř vyskočí z obrazovky.“

Více z Variety

Film se zaměřuje na Mariju (Jakštaitė), která se dozví, že její přítel má za sebou další psychotickou epizodu, a zmizel z jeho domova. Běžel jsem ulicemi města, abych ho našel a doufejme, že zabrání tragédii. Vyzbrojeni trpělivostí a láskou procházejí městem náhodné stopy. Dynamické Blaževičiusovo drama se odehrává 24 hodin.

Blaževičius v komentářích režiséra uvádí: „Chci mluvit o svobodě prostřednictvím každodenních bojů obyčejného člověka. Zajímá mě, co to znamená být svobodný, když jste zamilovaní, mít rodiče, když strach z války vaše země, kdy každý závisí na moderních technologiích, kdy sovětská mentalita stále omezuje způsob myšlení mnoha lidí a když je vaše tělo nemocné. Zajímá mě svobodná vůle člověka a jeho volba obětovat pro něco svoji svobodu pro něj velmi důležité. „

Dodává: „Hlavní hrdinka Maria je neustále v pohybu. Běhá, závodí a řeší mnoho problémů, které ten den měla. Neustále bojuje se svým okolím. Tempo filmu je velmi rychlé a chaotické – mnoho krátkých sekvencí „Kamera se neustále pohybuje. Chtěl bych tímto způsobem zprostředkovat stav, ve kterém hlavní hrdina žije, a vykreslit životní tempo moderního člověka, člověka, který neustále spěchá a nikdy ne včas.“

Blaževičius během studia dokončil šest krátkých filmů, včetně „Deset důvodů“ v roce 2011, vítěz dvou cen Litevské filmové akademie. Jeho debutový celovečerní film „Svatý“ (2016) měl premiéru na filmových festivalech v Pusanu a Varšavě a získal šest cen Litevské filmové akademie.

READ  Jak se dívat na Diamond League Bislet 2021

Film produkuje Marija Razgutė z M-Films v Litvě. Koproducenty jsou Vratislav Šlajer a Jakub Košťál ve společnosti Bionaut v České republice.

Nejlepší sortiment

Zaregistrujte se pro Různé Newsletter. Pro nejnovější zprávy nás sledujte dále FacebookA Cvrlikání, A Instagram.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *