NASA uvedla, že erupce obří sopky způsobila něco bezprecedentního

Výbuch byl úžasný.

Když 15. ledna vybuchla sopka Hong Tonga-Hung Hapai, stalo se Pošlete rázové vlny kolem planety. Snímky ohromily vědce Země. A nyní vědci objevili sopečnou erupci Čerpání dostatečného množství vodní páry do atmosféry vyplnit 58 000 obrovský bazén Bezprecedentní množství.

Voda dosáhla vrstvy atmosféry zvané stratosféra. Vyšší, než jaká létají velká letadla. Stratosféra se nachází ve výšce 8 až 33 mil nad zemským povrchem.

„Nikdy předtím jsme nic podobného neviděli.“

„Nikdy předtím jsme nic podobného neviděli,“ řekl Luis Millan, atmosférický vědec z univerzity. NASAJPL, který řídil nové hledáníŘekl to v prohlášení. Milan a jeho tým použili poznámky z NASA aura Satelit, nástroj, který sleduje plyny v zemské atmosféře, potvrzuje intenzivní čerpání vody do atmosféry.

Viz také:

Jak změna klimatu posunula zemskou osu


kredit: NASA

Všechna tato voda z jediné sopečné erupce bude mít dopad na klima, i když malý a dočasný. Je to proto, že vodní pára je skleníkový plyn, což znamená, že zadržuje teplo na planetě, podobně jako oxid uhličitý, Která nyní skáče do zemské atmosféry. Účinek této vodní páry „by nestačil k výraznému zhoršení Klimatická změna efekty,“ Řekla NASA.

(dnes Změna klimatu je z velké části řízena lidskými činyNe přírodní události, jako jsou sopečné erupce.)

Odkud se vzalo toto vodní bohatství – které bylo téměř čtyřnásobkem množství masivní erupce hory Pinatubo v roce 1991 do stratosféry? Hunga Tonga-Hunga Ha’apai je podvodní sopka, což znamená, že pánev, ve které došlo k sopečné erupci, je pod vodou. Nachází se přibližně 500 stop pod povrchem, což dává erupci obrovské množství vody, které prudce vytryskne do nebe.

A NASA naznačila, že pokud by k erupci došlo v hlubší hloubce, obrovská masa mořské vody by tuto masivní explozi „uhasila“. Ale všechny správné prvky se spojily a vytvořily explozi, která vědce nepřestává udivovat.

země je divoká.

READ  Omicron může způsobit mírnější onemocnění. Laboratorní studie naznačuje proč.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.