Znepokojující variantu „Eek“ lze nalézt ve většině případů COVID v Tokiu – NHK

Zdravotničtí pracovníci a účastník se účastní falešného očkovacího výcviku, když se místní obec připravuje na masovou očkovací kampaň proti koronavirové chorobě (COVID-19) v nákupním středisku v Sakuře ve východním Tokiu v Japonsku, 5. března 2021. REUTERS / Issei Kato

Tokio (Reuters) – Japonská vysílací společnost NHK v neděli uvedla, že téměř 70 procent pacientů s koronaviry testovaných minulý měsíc v tokijské nemocnici mělo mutaci, o které je známo, že snižuje ochranu vakcínami.

Zpráva uvádí, že mutace E484K, kterou někteří vědci přezdívají „Eek“, byla nalezena u 10 ze 14 lidí, kteří měli v březnu pozitivní test na virus na Tokijské univerzitě medicíny a zubní klinice.

Za dva měsíce do března mutaci neslo 12 z 36 pacientů s COVID-19 a žádný z nich nedávno necestoval do zahraničí ani nehlásil kontakt s lidmi, kteří cestovali.

Úředníci nemocnice nebyli okamžitě k dispozici k vyjádření.

Před letní olympiádou, která má začít v červenci, se Japonsko potýká s novou vlnou zranění. Odborníci na zdraví jsou obzvláště znepokojeni šířením mutantních kmenů, přestože rozsáhlá očkování pro běžnou populaci ještě musí začít.

V pátek bylo v Tokiu hlášeno 446 nových infekcí, i když je to stále hluboko pod lednovým maximem přes 2 500.

V Ósace bylo hlášeno rekordních 666 případů. Odborníci na zdraví vyjádřili znepokojení nad rozšířením mutantního kmene, o kterém je známo, že se objevil v tomto západním městě.

NHK uvedla, že žádný z pacientů v tokijské nemocnici nenesl britský kmen.

Zpráva společnosti Ritsco Ando; Editoval William Mallard

READ  Ťiang Ce-min, vůdce Číny, zemřel po protestech na náměstí Nebeského klidu ve věku 96 let

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *