Blízko

Apple během své akce „Spring Loaded“ představil několik nových zařízení, včetně aktualizace iPad Pro, iMaců a řady dlaždičných zařízení s názvem AirTags.

USA dnes

Pokud sledujete Apple, víte, že jeho nejnovější aktualizace přináší zásadní změny v ochraně soukromí. Ale co jiného můžete dělat v iOS 14.5?

Apple v pondělí vydal nejnovější verzi ovladače, který napájí iPhony a iPady. Největší změna vyžaduje, aby aplikace požadovaly vaše svolení ke sledování vaší internetové aktivity.

Například pokud otevřete aplikaci, jako je Facebook, uvidíte rychlou žádost o svolení ke sledování vaší aktivity v jiných aplikacích a na webech.

Ale to není jediná věc, kterou iOS 14.5 nabízí uživatelům iPhone a iPad. Zde je rozpis některých nových věcí, které můžete se svým zařízením Apple dělat.

Problém s ochranou soukromí AirDrop: Vědci tvrdí, že změna jednoduchého nastavení iPhonu opravuje dlouhodobou chybu

Nové disky: Amazon představil Fire Kids Pro zaměřený na starší děti, aktualizovaný Fire HD 10

Můžete změnit Siriin hlas

Ano, Apple Digital Assistant nyní vypadá jinak, v závislosti na vašich preferencích. Když přejdete do Nastavení, poté Siri & Hledat a poté Siri Voice, můžete si vybrat ze čtyř různých hlasů. Můžete si také vybrat odrůdu, například americkou, britskou, australskou, indickou, irskou nebo jihoafrickou. Noví uživatelé zařízení iPhone a iPad budou vyzváni, aby změnili hlas Siri, když poprvé získají své zařízení.

Nahlásit incident Apple Maps

Pokud jste použili Waze, pak jste obeznámeni s touto funkcí přidanou do mapovacího nástroje společnosti Apple. Pokud žijete v USA nebo v Číně, můžete Siri upozornit na budoucí nebezpečí nebo bezprostřední nehodu. Můžete také kliknout na „Nahlásit problém“ v samotné aplikaci.

Odemkněte telefon pomocí Apple Watch

Pokud nosíte obličejovou masku a používáte Face ID, mohou vlastníci iPhonů nyní k odemykání telefonů používat své chytré hodinky. Po nahlédnutí na obrazovku obdržíte na hodinkách zvuk potvrzující, že je telefon odemčen. Apple říká, že tato funkce funguje u modelů iPhone X a novějších a u modelů Apple Watch se datuje do řady 3.

READ  Nebojte se, Super Mario 64 3D od All-Stars bude pravděpodobně konečnou verzí Switch

Podpora AirTags

Obrat společnosti Apple je nyní podporován na dlaždici, což jsou malé značky, které mohou uživatelé připojit k položkám, jako jsou batohy nebo zavazadla, pro sledování. Správa AirTags je řešena prostřednictvím aplikace Najít mé.

Mike Snyder přispěl k této zprávě. Sledujte Bretta Molinu na Twitteru: MustafaHosny Bože, Amen.

Přečtěte si nebo sdílejte tento příběh: https://www.usatoday.com/story/tech/2021/04/27/ios-update-apple-change-siri-voice-apple-maps/7396455002/