Blízko

Apple během své akce „Spring Loaded“ představil několik nových zařízení, včetně aktualizace iPad Pro, iMaců a řady dlaždičných zařízení s názvem AirTags.

USA dnes

Pokud sledujete Apple, víte, že jeho nejnovější aktualizace přináší zásadní změny v ochraně soukromí. Ale co jiného můžete dělat v iOS 14.5?

Apple v pondělí vydal nejnovější verzi ovladače, který napájí iPhony a iPady. Největší změna vyžaduje, aby aplikace požadovaly vaše svolení ke sledování vaší internetové aktivity.

Například pokud otevřete aplikaci, jako je Facebook, uvidíte rychlou žádost o svolení ke sledování vaší aktivity v jiných aplikacích a na webech.

Ale to není jediná věc, kterou iOS 14.5 nabízí uživatelům iPhone a iPad. Zde je rozpis některých nových věcí, které můžete se svým zařízením Apple dělat.

Problém s ochranou soukromí AirDrop: Vědci tvrdí, že změna jednoduchého nastavení iPhonu opravuje dlouhodobou chybu

Nové disky: Amazon představil Fire Kids Pro zaměřený na starší děti, aktualizovaný Fire HD 10

Můžete změnit Siriin hlas

Ano, Apple Digital Assistant nyní vypadá jinak, v závislosti na vašich preferencích. Když přejdete do Nastavení, poté Siri & Hledat a poté Siri Voice, můžete si vybrat ze čtyř různých hlasů. Můžete si také vybrat odrůdu, například americkou, britskou, australskou, indickou, irskou nebo jihoafrickou. Noví uživatelé zařízení iPhone a iPad budou vyzváni, aby změnili hlas Siri, když poprvé získají své zařízení.

Nahlásit incident Apple Maps

Pokud jste použili Waze, pak jste obeznámeni s touto funkcí přidanou do mapovacího nástroje společnosti Apple. Pokud žijete v USA nebo v Číně, můžete Siri upozornit na budoucí nebezpečí nebo bezprostřední nehodu. Můžete také kliknout na „Nahlásit problém“ v samotné aplikaci.

Odemkněte telefon pomocí Apple Watch

Pokud nosíte obličejovou masku a používáte Face ID, mohou vlastníci iPhonů nyní k odemykání telefonů používat své chytré hodinky. Po nahlédnutí na obrazovku obdržíte na hodinkách zvuk potvrzující, že je telefon odemčen. Apple říká, že tato funkce funguje u modelů iPhone X a novějších a u modelů Apple Watch se datuje do řady 3.

READ  Pohled do temných hlubin Alderského jezera

Podpora AirTags

Obrat společnosti Apple je nyní podporován na dlaždici, což jsou malé značky, které mohou uživatelé připojit k položkám, jako jsou batohy nebo zavazadla, pro sledování. Správa AirTags je řešena prostřednictvím aplikace Najít mé.

Mike Snyder přispěl k této zprávě. Sledujte Bretta Molinu na Twitteru: MustafaHosny Bože, Amen.

Přečtěte si nebo sdílejte tento příběh: https://www.usatoday.com/story/tech/2021/04/27/ios-update-apple-change-siri-voice-apple-maps/7396455002/