Základní škola v Detroitu je kvůli nemoci dočasně uzavřena

Student základní školy zemřel minulý týden poté, co se u něj rozvinuly příznaky podobné chřipce.

Škola v Detroitu zůstane zavřená až do pondělí poté, co desítky studentů začaly pociťovat příznaky podobné chřipce. Minulý týden později zemřela holčička, která byla přinesena domů s příznaky podobnými chřipce, podle ABC News‘ Detroit Public Schools Community District.

Studentka základní školy Marcus Garvey Academy zemřela 25. dubna, řekla ABC News Crystal Wilson, asistentka superintendenta komunikace pro Detroit Public Schools Community District. Podle úřadu soudního lékaře Wayne County bylo dítěti, které zemřelo, 6 let.

Následující pondělí se u řady studentů ve škole začaly projevovat příznaky podobné chřipce, včetně horečky a zvracení, a škole bylo doporučeno poslat tyto studenty domů.

Školní a okresní úředníci poté upozornili Michiganské ministerstvo zdravotnictví a sociálních služeb a ministerstvo zdravotnictví Detroitu, že studenti pociťují příznaky nemoci. Wilson řekl, že zdravotničtí představitelé doporučili, že si nejsou jisti, čemu mají příznaky připisovat.

V úterý bylo méně než 25 studentů s příznaky, takže zdravotničtí úředníci doporučili, aby byla škola uzavřena a aby byl proveden hluboký úklid, řekl Wilson.

Zatímco studentům bylo doporučeno, aby navštívili své lékaře kvůli diagnóze, zdravotníci se domnívají, že nemoci mohou souviset s chřipkou H nebo Haemophilus influenzae – bakteriemi, které mohou způsobit různé infekce u kojenců a malých dětí, řekl Wilson.

Infekce mohou být mírné, jako jsou ušní infekce, až po závažné, jako jsou infekce krevního řečiště Centra pro kontrolu a prevenci nemocí. Příznaky se liší podle typu infekce, ale mohou zahrnovat horečku, zimnici, zvracení a bolest hlavy.

READ  NASA, DOE teleskop na odvrácené straně Měsíce odhalí temné věky vesmíru

Kancelář soudního lékaře zatím podle Wilsona neurčila příčinu smrti studenta. Kancelář soudního lékaře potvrdila ABC News, že příčina smrti dítěte stále není vyřešena.

Škola podle Wilsona provedla hloubkový úklid učeben, jak to doporučovali zdravotníci.

Akademie Marcuse Garveyho se otevře v pondělí, řekl Wilson, ale studenti s příznaky jsou požádáni, aby zůstali doma.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *