Může to být váš první domov na Měsíci za 60 milionů dolarů: Studie

první Dům na MěsíciAmbiciózní, prostorově úsporná alternativa k životu v přeplněné zemi, by mohla stát z tohoto světa 60 milionů $Podle nové studie.

To je odhadem 320 000 $ měsíčně za 1 356 čtverečních stop vnitřního prostoru, takže pokud chcete, udělejte to Překročte své limityZůstat doma.

Studie provedená webem British Finance Money.co.uk, Použité SpaceX Spusťte cenovou váhu a odhadněte náklady na přivedení materiálů, nástrojů a pracovníků na Měsíc, aby mohli začít pracovat. Rovněž vzala v úvahu náklady na novou technologii, kterou architektura na Měsíci vyžaduje na podporu života a dalších faktorů.

Money.co.uk/ Creative Commons Attribution – oba sdílejí

To může zahrnovat odolnost vůči podmínkám s nízkou gravitací, vzduchotěsná těsnění a „okna meteoritů“.

Autoři také vzali v úvahu tradiční ziskové marže stanovené na více než 27%, aby dospěli k odhadovaným součtem.

ORBITÁLNÍ MONTÁŽ CORP. S cílem otevřít luxusní vesmírný hotel v roce 2027

Cena za akr byla vypočítána na základě Měsíční záznamKřídlo asociace Luna, které tvrdí, že prodává Zemi na Měsíci. (Kupující slíbili Atlas úplňku na CD.) Přestože jsou stavební náklady astronomické, je Lunar Earth levná.

V závislosti na lokalitě se náklady pohybují od méně než 20 $ za akr po přibližně 130 $. Existuje také Smlouva o vesmíru z roku 1967, která zakazuje členským státům požadovat svrchovanost mimo svět, takže není okamžitě jasné, jak budou vlastnická práva fungovat.

Standardní půdorys měsíčního domu; Včetně zásobníku na recyklaci kyslíku a vody (Oba Money.co.uk/ Creative Commons Attribution-Share)

Dodatečné náklady zahrnují energii, jídlo a vodu.

Solární zařízení s 34 panely bude stát přibližně 23 000 $, zatímco luxusnější jaderný reaktor přidá na ceně více než 1 miliardu $.

READ  Vyšší riziko mrtvice souvisí s duševním zdravím

Na druhou stranu, jediný jaderný reaktor, poháněný bohatými zásobami měsíce helia-3, podle Rickarda Dinana, generálního ředitele Pulsar FusionKterý staví komponenty reaktoru.

AXIOM SPACE říká Houstonu, že všechny systémy jsou na první komerční vesmírné stanici na světě

Autoři studie odhadují, že jakmile bude první dům z cesty, s nainstalovanými nástroji a sadami, následné domy budou stát méně – každý jen asi 51 milionů dolarů.

Domy budou vybaveny pro pěstování potravin a recyklaci vody na místě, aby se ušetřily náklady na dopravu – takže je možné, že jakmile bude vybudována lunární infrastruktura, budou náklady dále klesat.

Money.co.uk/ Creative Commons Attribution – oba sdílejí

Autoři nakonec předpověděli, že lunární těžba a recyklace vesmírného odpadu také přidají ke snadno dostupným zdrojům.

Kliknutím sem použijete FOX BUSINESS

Zatímco první měsíční kolonie může být mimo dosah, nemluvě o stavbě prvního komerčního bydlení, do roku 2027 zahajuje svůj luxusní vesmírný hotel další společnost.

Orbital Assembly Corp. Na začátku rezervace místností na plánované stanici Voyager, která podle ní pojme 400 hostů najednou a zahrnuje umělé odvolání. Nebylo by to ani levné, s odhady, že cestující ve volném prostoru budou muset mít čisté jmění zhruba 50 milionů dolarů.

Kliknutím sem se dozvíte více o FOX BUSINESS

AxiomSpace doufá, že vyvine první soukromou vesmírnou stanici na světě. Stavební práce probíhají v Ellingtonově vesmírném přístavu v Houstonu.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *