Woodford nabádá k trpělivosti ohledně formátu Davis Cupu poté, co Djokovič usiluje o úpravu

Woodford nabádá k trpělivosti ohledně formátu Davis Cupu poté, co Djokovič usiluje o úpravu

BENGALURU – Legenda čtyřhry Mark Woodford v pátek agentuře Reuters řekl, že Mezinárodní tenisová federace bude otevřená názorům hráčů na tenisový systém Davis Cupu, ale že změny, ke kterým došlo v posledních letech, potřebují čas, aby se vyrovnaly.

Djokovič před srbským setkáním ve skupinové fázi se Španělskem řekl, že je třeba konzultovat více hráčů, aby se upravila současná struktura finále, kde je 16 týmů rozděleno do čtyř skupin ve čtyřech městech, přičemž vyřazovací kola se konají v Malaze.

Světová jednička dodala, že je zapotřebí větší rovnováhy, i když podporoval změnu starého formátu vazeb doma a venku během několika dní v roce, který byl zrušen v roce 2019 poté, co ITF uzavřela dohodu s investiční skupinou Cosmos, která mezitím skončila. . .

„Viděl jsem některé z těch komentářů, které Djokovič učinil, a myslím, že to byl záměr ITF a daviscupového výboru po celou dobu, konzultovat to s hráči,“ řekl agentuře Reuters po telefonu předseda daviscupového výboru Woodford.

„Ale… Mezinárodní tenisová federace není nutně společností, která se specializuje na hráče. ATP se více zaměřuje na hráče, Mezinárodní tenisová federace nebo Davis Cup jsou o týmech a zemích, a to je pro Davis také prioritou.“ Pohárový výbor.“

Australan Woodford řekl, že přechod ze starého systému, který zahrnoval pět zápasů a nejlepší z pěti setů během tří dnů, bude vždy velkou změnou.

„Někdy, když uděláte změnu, chvíli trvá, než se to usadí. Nemám pocit, že bychom měli nějaký jasný čas,“ řekl 17násobný grandslamový šampion ve čtyřhře.

„Tyto změny jsme provedli s podporou hráčů a národních federací a pak zasáhl koronavirus. Není to jen Davis Cup, ovlivnil svět tenisu a spoustu sportů.“

„Prošli jsme tím a vztah s Cosmosem skončil a nemám pocit, že bychom měli pevnou cestu, kterou jsme si všichni představovali a plánovali. Vzali jsme to na sebe, provedli jsme revize i v průběhu let, kdy jsme provedl změnu oproti formátu.“

READ  Anglie předběhla Ukrajinu a poprvé za posledních 25 let se dostala do semifinále mistrovství Evropy

Tento týden se konají zápasy v Bologni, Manchesteru, Valencii a Splitu a někteří fanoušci online kritizovali menší davy, když hostitelské země nehrají, ale Woodford řekl, že je to pochopitelné.

„Jsme si vědomi tvaru a bude… řekněme měkčí den,“ řekl. „Fanoušci v Manchesteru ve dnech, kdy Británie hraje, jsou fantastickí.

„Je to stejné ve všech hostitelských městech. Myslím, že Davis Cup bude pravděpodobně více hodnocen v těch dnech, kdy hostitelská země nehraje.“ Reuters

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *