WhatsApp vydává beta verzi nové aplikace pro macOS

WhatsApp Řeklo Práce na nové univerzální aplikaci pro macOS a iPadOS od minulého roku. Nyní se zdá, že se tato aplikace konečně blíží k oficiálnímu spuštění, protože WhatsApp právě vydal beta verzi nové aplikace pro macOS postavené na technologii Catalyst.

Uživatelé počítačů Mac nyní mohou přistupovat k WhatsApp prostřednictvím aplikace pro macOS. Tato aplikace je však zcela založena na webu WhatsApp a spoléhá na framework Electron. Výsledkem je, že aktuální WhatsApp pro Mac je velmi pomalý a využívá více zdrojů, pokud jde o CPU a paměť.

Díky technologii Catalyst, která vývojářům umožňuje přenášet aplikace pro iOS do macOS, má WhatsApp nyní nativní verzi své aplikace pro uživatele Maců, která je rychlejší a běží hladce na zařízeních Intel a Apple Silicon Mac. Jak bylo uvedeno dříve WABetaInfoNová aplikace vypadá úplně jinak než WhatsApp Desktop, protože je založena na WhatsApp pro iPhone (a nadcházející verzi pro iPad).

9 až 5 Mac Podařilo se vyzkoušet novou beta aplikaci WhatsApp pro macOS. Nový postranní panel umožňuje uživatelům přístup ke stejným kartám, které jsou k dispozici v aplikaci pro iOS, konkrétně: Chaty, Hovory, Archivováno, S hvězdičkou a Nastavení. Kromě toho aplikace funguje přesně tak, jak byste očekávali.

Některé funkce stále nefungují správně, jako je stav, konferenční hovory, sdílení polohy a hlasové zprávy. Samozřejmě, protože se jedná o velmi ranou beta verzi, budou tyto funkce pravděpodobně implementovány v budoucích aktualizacích. Pokud jde o odesílání a přijímání zpráv a běžné hovory, vše funguje dobře – a aplikace je rozhodně rychlejší než verze Electron.

Je třeba poznamenat, že nový WhatsApp pro macOS není samostatný klient WhatsApp. Místo toho stále vyžaduje, abyste propojili svůj iPhone nebo jiný smartphone s vaším účtem WhatsApp.

READ  BMW M3 Estate 2023 bude představeno v Goodwoodu

Dostupnost WhatsApp Beta

Ti, kteří chtějí vyzkoušet novou beta verzi WhatsApp pro Mac, tak mohou učinit Zaregistrujte se do TestFlight. Mějte na paměti, že sloty jsou omezené, takže si možná nebudete moci stáhnout novou beta aplikaci WhatsApp pro macOS. Neexistují žádné podrobnosti o tom, kdy bude aplikace oficiálně dostupná uživatelům.

WhatsApp také plánuje vydat verzi pro iPad (a nyní je to zcela možné s vydáním Catalyst), ale v tuto chvíli ještě nebyla vydána beta aplikace pro iPadOS.

Přečtěte si také:

FTC: K vydělávání příjmů používáme přidružené odkazy. více.


Podívejte se na 9to5Mac na YouTube pro další novinky Apple:

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.