Vysoký český představitel Xinhua se setkal s vysoce postaveným čínským diplomatem

Vysoký český představitel Xinhua se setkal s vysoce postaveným čínským diplomatem

Wang Yi, člen Politického byra Ústředního výboru Komunistické strany Číny (CPC) a ředitel Kanceláře zahraniční komise ÚV KSČ, se setkal s poradcem pro národní bezpečnost České republiky Thomasem Bojerem. Peking, hlavní město Číny, listopad. 2, 2023. (Xinhua/Yu Yuewei)

PEKING, 2. listopadu (Sin-chua) – Wang Yi, ředitel Kanceláře zahraniční komise Ústředního výboru Komunistické strany Číny (CPC), se v Pekingu setkal s českým poradcem pro národní bezpečnost Thomasem Bojerem. Čtvrtek.

Wang, člen Politického byra Ústředního výboru KSČ, uvedl, že Čína vždy pohlíží na své vztahy s Českou republikou z dlouhodobého strategického hlediska a je ochotna posilovat oboustranně výhodnou spolupráci s českou stranou. Rozvoj.

Wang vyzval Českou republiku, aby spolupracovala s Čínou na dodržování vzájemných politických závazků, respektování vzájemné suverenity a územní celistvosti, dodržování vzájemného nevměšování se do vnitřních záležitostí a udržování politického základu bilaterálních vztahů. Zdravý, stabilní a udržitelný rozvoj čínsko-českých vztahů.

Božer uvedl, že česká strana je ochotna prosazovat rozvoj vztahů s Čínou praktickým přístupem, posilovat spolupráci, provádět více výměn a zlepšit vzájemné porozumění s Čínou tak, aby byly položeny pevné základy pro dvoustranný dlouhodobý rozvoj. vztahy.

Česká strana se drží politiky jedné Číny a to se nezmění, řekl Bojar.

Česká republika přikládá důležitost postoji Číny k ukrajinské krizi a dalším mezinárodním a regionálním otázkám a je připravena posílit vazby s Čínou, dodal Bojar.

READ  Peter Pavel vede průzkumy v českých prezidentských volbách

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *