Vondroušová vykročila do nabité neděle pro Čechy v Miami

Vondroušová vykročila do nabité neděle pro Čechy v Miami

Počet českých talentů na WTA na Miami Open klesl, šest jejich hráček se během čtrnácti dnů dostalo do třetího kola. Shodou okolností všech šest těchto žen je ve spodní polovině losování s po sobě jdoucími nedělními zápasy třetího kola.

Jedna z těchto šesti Češek, 31. nasazená Marie Boušková, bude hrát markýzový noční zápas proti dvojce Arině Sabalenkové. Zde je návod, jak dopadly ostatní kontroly v neděli (aktualizace přicházejí v průběhu dne):

Markéta Vondroušová (CZE) def. [17] Karolína Plíšková (CZE) 6-1, 6-2

V jediné české bitvě dne potřebovala Vondroušová pouhých 52 minut, aby se dostala přes bývalou světovou jedničku Plíškovou. Plíšková trochu bojovala zády o zeď, ve druhém setu vyhrála dvě hry v řadě za stavu 5:0, ale jinak to byl pro levorukou Vondroušovou jednosměrný provoz.

Vondroušová, finalistka Roland Garros z roku 2019, která loni vynechala šest měsíců po operaci zápěstí, se dostala do osmifinále na obou letošních turnajích Sunshine Doubles a její comeback pokračuje. Začátkem tohoto měsíce Vondroušová porazila nasazenou čtyřku Annes Zabiurovou a poté v Indian Wells spadla s krajankou Karolínou Muchovou.

Sorana Cirstea (ROU) def. [Q] Karolína Muchová (CZE) 7-5, 6-1

Autor fotografie Matthew Stockman/Getty Images

Sluneční double prodloužila nedělní výhrou nad Češkou Muchovou i Rumunka Cirstiaová. Muchová vzala první set 5:4, ale Cirsteaová v tomto gemu před 91minutovým vítězstvím zlomila lásku Češky.

Přednosti: Cirstea def. Muchová

Cirsteaová se minulý týden dostala do čtvrtfinále v Indian Wells a tento měsíc porazila světovou č. 4 Caroline Garciaovou v Indian Wells i Miami. Tyto nepříjemnosti byly poprvé, kdy 32letá Cirsteaová získala několik umístění v top 5 v jediné sezóně.

Circetia se příště utká s Vondroušovou o šanci na čtvrtfinále WTA 1000. Vondroušová vyhrála první zápas po sobě na Australian Open 2021, ale Cirstia loni vyrovnala svůj zápas třísetovou výhrou v Petrohradu.

READ  Dokmar Beková dostává na nové vánoční desce evropské a české koledy

Je toho víc…

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *