Velvyslanec se zavazuje rozšířit diverzifikovanou spolupráci mezi Pákistánem a Českem, včetně obchodu a cestovního ruchu

Velvyslanec se zavazuje rozšířit diverzifikovanou spolupráci mezi Pákistánem a Českem, včetně obchodu a cestovního ruchu

Pákistánská velvyslankyně v České republice Ayesha Ali ve čtvrtek vyjádřila svůj závazek k posílení bilaterálních vztahů s vnitrozemskou středoevropskou zemí se zaměřením na politické, obchodní, ekonomické, kulturní a mezilidské interakce.

ISLAMABAD (UrduPoint / Pakistan Point News – 21. března 2024) Pákistánská velvyslankyně v České republice Ayesha Ali ve čtvrtek vyjádřila své odhodlání posílit bilaterální vztahy s vnitrozemskou středoevropskou zemí se zaměřením na politické, obchodní, ekonomické, kulturní a mezilidské vztahy. – interakce mezi lidmi.

V rozhovoru pro časopis „Čeští a slovenští lídři“ velvyslanec řekl, že silné ekonomické a obchodní vztahy mezi oběma zeměmi nadále rostou.

„Pákistán je pátou nejlidnatější zemí světa s velkou střední třídou. Pákistán má také jeden z nejlepších režimů přímých zahraničních investic na světě, který nabízí investiční příležitosti ve všech možných sektorech, včetně automobilů, strojů a nástrojů,“ řekla. zemědělství, informační technologie a energetika.

Vzhledem k tomu, že tato odvětví jsou silnými výkony i v české ekonomice, možnosti spolupráce jsou obrovské, uvedla Ayesha Ali.

„Vítáme české investice a chceme rozšířit naše bilaterální obchodní vztahy nad rámec tradičních vztahů do nových oblastí pro vzájemný prospěch,“ řekla.

Tazateli řekla, že platforma Rady pro usnadnění soukromých investic (SIFC) v Pákistánu je velmi důležitá a že velvyslanectví citlivě vnímalo své české protějšky ohledně příležitostí, které tato rada poskytuje.

Uvedla, že Pákistán má s Českou republikou dlouhodobé partnerství spolupráce, které se v posledních desetiletích rozšířilo o všechny sektory bilaterálních vztahů, včetně politických, obchodních, ekonomických, kulturních a mezilidských vztahů.

„Je to země s bohatou historií, dynamickými lidmi a ekonomikou. Těším se, že ve všech těchto oblastech navážeme na silné vztahy mezi našimi dvěma zeměmi,“ dodal velvyslanec.

Zdůraznila bohaté kulturní dědictví Pákistánu, rozmanitou krajinu a jeho potenciál jako turistické destinace s cílem přilákat české turisty, zejména zájemce o dobrodružné sporty a horolezectví.

READ  Český nástrojař Pavel Jasansek rozumí léčivé síle bubnů

V odpovědi na otázku velvyslankyně Aisha vyprávěla o své diplomatické zkušenosti, kterou před svým současným působením v Praze sloužila ve velkých metropolích, jako je Tokio, Washington DC a Nové Dillí.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *