Andy Murray ušetří 5 poslanců, aby porazil Jiřího Lehku v Dauhá | ATP Tour

Andy Murray ušetří 5 poslanců, aby porazil Jiřího Lehku v Dauhá |  ATP Tour

Andy Murray zaznamenal v pátek na Qatar ExxonMobil Open v Dauhá další vzrušující vítězství ve třech setech, kde si Brit ušetřil pět zápasových bodů, aby porazil Jiřího Lehku 6-0, 3-6, 7-6(6) a dosáhl tak svého prvního titulu na okruhu ATP. . Finále Tour od loňského června.

Ve fascinujícím střetu generací a herních stylů v Dauhá triumfovala neochvějná obrana bývalého světového lídra Murrayho a konzistentní útok na základní linii dramatickým způsobem proti silnějšímu 21letému Jiřímu Lehkovi. Britka se v závěrečném setu prosadila ze stavu 3-5, včetně brejku Lehka, když vedla 4-5, 40/0 na podání Češky.

„Nevím [how I won]“ řekl po zápase rozčarovaný Murray. „To byl jeden z nejúžasnějších obratů, které jsem ve své kariéře zažil. Zjevně jste měli tři zápasové body za stavu 5:4, ale [two] Když podávám 5-3, tak nevím.

„Věděl jsem, že je to poprvé ve finále, takže jsem věděl, že se musím pokusit udržet tlak na konci. Vím, jak těžké je dodávat takové zápasy, ale nevím, jak se mi to podařilo.“ změňte to jedno kolo, abych byl upřímný.

Také by se vám mohlo líbit: Marathon Murray’s Roller Coaster Races v roce 2023

Pro Murrayho to byla čtvrtá třísetová výhra ve čtyřech zápasech v Dauhá tento týden, kde také ušel daleko ve výhrách nad Lorenzem Sonegem, Alexandrem Zverevem a Alexandrem Mullerem. Dvouhodinové a 29minutové vítězství zlepšilo Murrayho rekord na 6:2 pro rok 2023, přičemž všech šest vítězství 35letého hráče přišlo v rozhodujících setech. Od porážky Alejandra Davidoviče Foginy v prvním kole Gijonu 11. října loňského roku nevyhrál zápas na úrovni turné ve dvou setech.

Pozdní drama přišlo v pátek poté, co Murray poskytl Lehkovi přímý start do svého prvního souboje na okruhu ATP. Skóre 6-0 v úvodním setu představovalo pro Brita tento týden v Dauhá podle jeho vlastních měřítek hudební změnu, protože byl odhodlaný ve všech aspektech své hry a těžil ze svévolného začátku svého soupeře.

READ  Nejbohatší lidé v České republice (5. května 2023)

Lehkaová okamžitě zareagovala, našla svůj rytmus za svým obrovským podáním a probila se k druhému setu poté, co získala svůj jediný výpadek podání ve druhé hře. Zdálo se, že tato kombinace nasměruje Čecha k vítězství, když v rozhodující sadě předčasně zaútočil. Dva brejky Murrayho v prvních pěti zápasech, které Brit rychle zotavil, pomohly Čechovi udržet vedení 5:3.

Inspirativní zásah Q Murrayho. 46násobný titlist na úrovni Tour zachránil Lehkovi první dva zápasové body za stavu 3:5, ale Murrayho naděje na dosažení pátého finále v Dauhá byly zmařeny, když Čech v dalším zápase vedl 40/0. Několik volnějších úderů základní čáry, zejména z bekhendového křídla, zvýšilo tlak na Lehka a vysloužilo si zásadní brejk. Divoká karta pak vydržela i v rozhodujícím tie-breaku o slavné semifinálové vítězství.

„Na těchto turnajích je spousta skvělých hráčů,“ odpověděl Murray na otázku, zda se dostal do svého rekordního pátého finále v Dauhá. „Federer hrál hodně a kluci jako Rodic a Nadal hráli s Novakem. Ti kluci dosáhli mnohem víc než já, ale tohle je malé vítězství, které přes ně dokážu překonat, takže si tento večer užiju a doufám, že se mi to podaří.“ zítra předvést dobrý výkon.