Užijte si v pondělí večer podívanou na dubnový nadpřirozený růžový měsíc v zátoce

Když se příští pondělí večer podíváte na noční oblohu a přemýšlíte, proč se úplněk jeví větší a jasnější než obvykle, je to proto, že bude.

Úplněk v dubnu bude považován za superměsíc, protože přirozený satelit Země je vzdálený 222 211,7 mil

Co přesně je obří měsíc?

Vzdálenost Měsíce od Země kolísá každý měsíc a nejbližší bod (perigeum) k jeho eliptické dráze mírně kolísá Může se pohybovat Mezi 221 500 a 230 000 mil. super měsíc Známý b Když Měsíc dosáhne perigeu méně než 224 000 mil od Země, Ať to vypadá Až o čtrnáct procent větší a třicet procent jasnější než běžný úplněk.

Úplněk lze v oblasti zálivu San Francisco snadno vidět odkudkoli se zřetelným výhledem na východ hned po západu slunce. V pondělí to půjde nahoru Nad obzorem 19:44 Asi o hodinu později, v 20:33, bude měsíc na noční obloze nejjasnější.

Některá hlavní místa pro prohlížení východu měsíce (a případně fotografování) budou z Marin Headlands, Crissy Field nebo Treasure Island.


Jedno zřeknutí se odpovědnosti: Přestože se úplňku říká „růžový měsíc“, na noční obloze se nebude jevit jako růžový. Jméno s laskavým svolením Farmářský kalendář, Který identifikuje jména úplňku pro každý lunární měsíc během kalendářního roku. Duben je pojmenován po divokém květu Phlox subulata, běžně známém jako „růžový mech“, který během měsíce kvete ve východní části Severní Ameriky.

Měsíc bude vypadat oranžově, jak bude vypadat za obzorem, a bude bílý, jak bude dál stoupat na noční obloze.

READ  Od kliknutí k donucení: Odhalení návykové smyčky v sociálních médiích

Nebeská událost pro tento měsíc bude Buďte předkrmAM Giant Moon příští měsíc, pojmenovaný Moonflower. Perigee měsíce bude 26. května nejen o 100 mil blíže k Zemi, ale dojde také k úplnému zatmění měsíce nebeského tělesa, které začne několik hodin před východem slunce. Bude viditelný na celém západě USA a v oblasti San Franciského zálivu (samozřejmě pokud to mlha dovolí).

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *