Britský ministr zdravotnictví uvedl, že počet případů Covid-19 by v zimě mohl dosáhnout 100 000 denně

Cestující, z nichž někteří nosí roušky na ochranu obličeje, aby zabránili šíření koronaviru, 20. října 2021 v podzemním vlaku Transport for London (TfL) v Londýně.

Tulga Akmen | AFP | Getty Images

Britský ministr zdravotnictví Sajid Javid ve středu řekl, že vláda nebude implementovat svou takzvanou strategii „plánu B“. zimní plán covid podzimuVzepření se varování zdravotnických představitelů, že zemi hrozí „pád do zimní krize“.

„Pozorně se díváme na data a v tuto chvíli nebudeme implementovat náš nouzový akční plán B,“ řekl Javid na první vládní tiskové konferenci o koronaviru za více než měsíc.

„Zůstaneme však ostražití, připravujeme se na všechny možné situace a zároveň posilujeme naši zásadní obranu, která nám může pomoci v boji s tímto virem.“

Javid řekl, že NHS „pracuje s vyznamenáním“, uznává, že zdravotnictví zažívá větší tlak, ale odmítl naznačit, že by takový tlak byl neudržitelný.

„Uděláme vše, co je v našich silách, abychom zajistili, že se tento tlak nestane neudržitelným a že nedovolíme, aby se NHS zahltila.“

Javid řekl, že zima je „největší hrozbou“ zotavení z Covid a dodal, že počet případů může stoupnout až na 100 000 denně.

Přichází krátce po Národní federaci zdravotnických služeb, která zastupuje organizace napříč britským zdravotnickým sektorem, varoval Některá omezení týkající se Covid musí být obnovena „bez prodlení“, pokud má vláda zajistit zdraví lidí a zabránit tomu, aby se nemocnice tuto zimu zahltily.

Dodali, že je to proto, že NHS zaznamenává „alarmující“ nárůst případů Covid v nemocnicích a komunitě, protože se připravuje na rušné zimní období.

Spojené království zaznamenalo ve středu podle nejnovějších vládních údajů 49 139 nových případů onemocnění Covid-19 a 179 úmrtí za 28 dní pozitivního testování.

Průměrný počet nových případů Covid ve Velké Británii za sedmidenní období vyskočil z přibližně 34 000 na začátku října. Mezitím se počet lidí v nemocnici, kteří se nakazili virem Covid, zvýšil za týden o 11%.

Podle údajů shromážděných Univerzitou Johna Hopkinse dosud Velká Británie zaznamenala více než 8,5 milionu případů Covid a 139 265 úmrtí. Spojené království patří mezi země s nejvyšším počtem obětí na celém světě.

Aby to bylo ještě horší, pravděpodobně Jedná se o novou mutaci delta proměnné Britští experti to bedlivě sledují.

Downing Street na začátku tohoto týdne uvedla, že stále více sleduje rostoucí počet případů, ale vláda zatím neprojednávala nouzová opatření.

Ministr podnikání Kwasi Kwarting ve středu pro Sky News řekl, že na vládní strategii takzvaného „plánu B“ ještě nedozrál čas, přičemž by se místo toho mělo soustředit na poskytnutí více posilovacích výstřelů.

Kwarteng také vyloučil možnost dalšího národního odstávky.

Po celé Evropě přibývají případy

Úředníci Světové zdravotnické organizace ve středu poukázali na nárůst případů v celé Evropě, včetně Spojeného království, a viní to alespoň částečně ze zmírnění omezení ohledně Covid.

„Severní polokoule míří do další zimy a my si musíme jen trochu dělat starosti s tím vzestupem v Evropě, jak vstupujeme do hlubokého pozdního podzimu,“ řekl Dr. Mike Ryan, vedoucí nouzových programů Světové zdravotnické organizace. Otázky a odpovědi. . „Jak se společnosti otevírají, vidíme, jak se tyto počty zvyšují, a v řadě zemí už vidíme, jak se zdravotní systém začíná dostávat do zátěže, a vidíme, že počet dostupných lůžek na intenzivní péči klesá. „

Minulý měsíc vláda shrnutí Jeho plán podzim-zima na řešení krize s koronaviry nastínil řadu opatření, jejichž cílem je vyhnout se nutnosti dalšího uzavírání. To zahrnuje příjem očkování, testování, sledování a izolaci, podporu NHS a sociální péči, vládní poradenství a komunikaci a mezinárodní přístup k pandemii.

Pokud je NHS považována za ohroženou neudržitelným tlakem, řekl Javid, že tato mimořádná opatření by mohla začít v celé Anglii. To zahrnuje možnost zavedení povinných masek na určitých místech, očkování pasem pro mladistvé a podporu práce na dálku.

Politika zdravotní péče byla nařízena v celé Velké Británii, s různými ustanoveními ve Walesu, Skotsku a Severním Irsku.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *