USA porazí Česko, 119–84 v Tokiu

Saitama, Japonsko (AP) – Spojené státy prohrály své první dvě exhibiční letní hry v Las Vegas, přerušily úvodní zápas na této olympiádě a těžce vyřadily Česko ve finále týmové hry.

Na ničem z toho teď nezáleží.

Američané míří na olympiádu v Tokiu do čtvrtfinále – se šancí znovu získat zlato. Jason Tatum získal 27 bodů, Kevin Durant přidal 23 bodů a vytvořil dvojici rekordů na olympiádě NBA a Spojené státy porazily v sobotu Čechy 119: 84, aby si zajistily místo ve vyřazovací fázi.

„Myslím si, že se naši kluci soustředili opravdu dobře a odvedli opravdu dobrou práci, jak každý den získávat půdu pod nohama prostřednictvím tréninku,“ řekl trenér USA Gregg Popovich. „Doufejme, že to dokážeme udržet i nadále. Musíme to udělat, pokud chceme být úspěšní.“

Zach Lavigne získal 13 bodů, Puppy Holidays 11 a Jeval McGee skončil 10 bodů pro Spojené státy. Američané v první čtvrtině stříleli 7 na 20-v následujících 26 minutách pak dosáhli 33 ze 44, včetně ohromujících 21 na 25 v druhé polovině.

Je zábavné sledovat to a být součástí, “řekl Holiday.

Spojené státy (2: 1) skončily ve skupině A na druhém místě za Francií, ale připojí se k Francouzům, Austrálii a vítězi nedělního zápasu mezi Slovinskem a Španělskem jako nejlepší čtyřka v úterním čtvrtfinále na základě nerozhodného výsledku FIBA systém, který zahrnuje body týmů. .

O těchto čtvrtfinálových střetnutích rozhodne remíza v neděli večer, ale Spojené státy se nyní ujistily, že nebudou muset čelit žádnému ze tří skupinových vítězů, dokud nebude alespoň semifinále.

Blake Shelp vstřelil 17 gólů za Českou republiku (1–2), která postoupila o 10 bodů dříve a ještě v polovině třetí čtvrtiny měla skóre 60–54.

Bleskově tam ohromující česká naděje skončila.

READ  Jak sledovat live ligu Gateshead Diamond League المباشر

„Myslím si, že v první půli jsme hráli opravdu dobře. Došel nám benzín,“ řekl český trenér Ronen Ginzburg.

Durant-který překonal Carmela Anthonyho jako amerického olympijského hráče všech dob a nejvíce branek v průběhu hry-dosáhl 3 ukazatelů na dokončení třetí čtvrtiny, čímž dosáhl bodu 22-6, což Američany zvedlo. 22 jít v posledním čtvrtletí.

O skóre opět nebylo pochyb a Durant řekl, že bodovací rekord byl pro něj jednu noc „speciální“, protože Američané vytvořili 48bodový posun z nízkých 10 na 38bodový náskok.

„Jen myslíš na všechny lidi, kteří v té show hráli,“ řekl Durant. „Je skvělé být mezi takovými jmény. Carmelo je člověk, se kterým jsem hrál ve dvou olympijských týmech, viděl jsem jeho styl v těchto zápasech a pokusil se ukrást některé jeho techniky.“

Ondřej Palvin nastřílel 15, Jan Veselý 13 a Tomáš Satoransky přidal 12 bodů pro Čechy, kteří byli ze zápasu vyřazeni. Spojené státy, Francie, Austrálie, Španělsko, Slovinsko, Německo a Itálie se v úterý utkají s vítězi nedělního zápasu mezi hostitelskou Argentinou a Japonskem, přičemž jejich naděje na medaili jsou stále neporušené.

Jednou za sezónu je čas vyhrát nebo ne. Čtvrtfinále bylo kolo, ve kterém se Spojené státy pokazily na poslední velké mezinárodní soutěži, basketbalovém mistrovství světa v Číně před dvěma lety. Američané prohráli s Francií, čímž skončila veškerá naděje na medaili a nakonec obsadili sedmé místo.

Tady jde o medaili – tedy o jednu medaili a jen o jednu medaili.

„Neplánujeme získat bronz ani stříbro,“ řekl americký záložník Keldon Johnson.

Tento americký tým, který prohrál s Francií otevření olympiády, poté, co vyhrál 54 bodů nad Íránem a 35bodovou výhru v sobotu, nevypadal před dvěma lety jako tento tým mistrovství světa, i když to nějakou dobu trvalo. Najít její nejlepší kroky proti Čechům.

READ  KC Global Media prodává Animax Korea, kanál Linear Kids, společnosti Aniplus

Češi postoupili v první čtvrtině o 10, stříleli 65% oproti Američanům 35% v prvních 10 minutách. Se soupiskou pouze jednoho hráče NBA – Satoranského – nevypadali, že by se USA báli nejméně.

„Gratuluji USA,“ řekl Satoransky, který prozradil, že hraje na olympiádě se zraněním stehna, které podle něj bude potřebovat čas na zotavení. „Bohužel jsme nemohli pokračovat se stejným typem basketbalu po prvním poločase … Jsou jasně nejlepším týmem na světě.“

Durant dal USA svůj první náskok v polovině druhého čtvrtletí, 3 ukazatele zvedly Američany 34-33. Vedení nakonec dosáhlo sedmi, než se USA v prvním poločase spokojily s výhodou 47: 43.

To zanechalo některé v davu – stovky lidí, kteří byli ve spodní části stadionu, i když nebyly prodány žádné lístky – více než trochu znepokojení. Mezi nimi: členové německého týmu. Jejich naděje kvalifikovat se jako jeden z nejlepších týmů na třetím místě závisela na výsledku tohoto zápasu.

Na začátku čtvrté se Němci mohli uvolnit. Je to také případ Američanů, kteří „extrémně“ sebevědomě míří do čtvrtfinále, řekl McGee. Po nějaké době společně, nějaké společné neštěstí, tým číslo 1 na světě vypadá jako tým, který znovu zajali.

„Ztráta ti rozhodně pomůže růst,“ řekl Holiday.

___

Další AP olympiáda: https://apnews.com/hub/Olympics a https://twitter.com/AP_Sports

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *